Ohýbáme realitu správným směrem :-)

 

Ascendent je místo v horoskopu, kterým se označuje hrot prvního domu. V okamžiku zrození tak vychází nad východním horizontem.

Znamení, ve kterém se ascendent nachází v momentě zrození, hraje velmi důležitou součást našeho života, protože od tohoto bodu se odvíjí interpretace celého horoskopu. Postavení ascendentu v horoskopu totiž ukazuje na rozmístění astrologických domů a jejich postavení v konkrétních znameních. Dále pak postavení planet a bodů v jednotlivých domech. Zpřesňuje také interpretaci symbolů na jednotlivých stupních horoskopu. Bez správného určení položení ascendentu nelze udělat kvalitní a faktický výklad horoskopu. Proto je velmi důležitý čas narození a to na minuty.

Co tedy vlastně ascendent je?

Ascendent ukazuje naše vnímání. Jak vnímáme a jak jsme vnímáni. Jak se prezentujeme, jak vyhodnocujeme, jak vypadáme, jak vnímáme sebe a své okolí. Je jakousi pomyslnou spojnicí mezi naším vnějším a vnitřním světem. Ascendent je branou do naší Duše. Je to Duše sama o sobě.

Jak to funguje v praxi?

Velmi zjednodušeně řečeno slunečním znamením jste například Beran. Aktivní, neposedný, impulsivní. Typický Beran by si na sebe k určité příležitosti např. ráno vzal vyzývavé červené tričko. Jestliže však máte ascendent, např. ve Štíru, vezmete si ono vyzývavé tričko, ale rozhodně nezvolíte červenou barvu. Štír potřebuje ke spokojenosti barvu tmavou. A tak vzniká kompromis mezi dvěma znameními. Vy jako beran se obléknete do vyzývavé, ale svou duši přikryjete tmavou barvou oproti červené. U ascendentu v Rybách si klidně zas vezmete tu červenou barvu, ale vyzývavost poněkud utlumíte decentnější formou střihu. Ascendentní Váha bude rozjímat nad několika střihy a dokonalosti sladění s ostatními prvky oděvu. Víc jak na barvě, či střihu, jí záleží na dokonalosti sladění všeho a to včetně vhodnosti k příležitosti. Atd. Stejně tak je to s vnímáním každodenních situací, lidí okolo nás, vyhodnocení jak na nás působí atd. Nesmíme opominout ani fyzický vzhled. Na ten má ascendent také velký vliv. Zasněná sluneční Ryba, jemný plachý pohled. Při ascendentu ve Štíru se tento pohled změní do pronikavé zkoumavé uhrančivosti. A přestože určitá jemnost v tomto pohledu zůstane, hloubka s jakou se na vás tato ryba dokáže podívat, někdy až zamrazí. S ascendentem ve Střelci se jindy snivý, až skoro smutný pohled Ryby změní v cosi neposedného a uvidíte v něm jiskřičky nepopsatelné souhry radosti a optimismu jemně plující po nekonečném moři snů, že dokonce uvěříte, že i ty nejneuvěřitelnější sny se mohou stát realitou. A mnoho dalšího.

Vyhledávání
Aktuální akce

Astrologická škola

2018 / 2019

Pro zájemce o Astrologii

Bližší info zde ....


Bylinková škola

2019

 pro zájemce o bylinkaření, diagnostiku a bylinkářskou praxi

Bližší info zde ....