Ohýbáme realitu správným směrem :-)

Právě teď …

Hlásím návrat, stejně jako Merkur, který 13.8.2017 přešel po kratičké zastávce do retrográdního chodu. Poměrně zásadní dominanta těchto dnů, Merkur, planeta našeho vědomí, myšlení, racionality, inteligence …..  v retro chodu stojící proti Neptunu, našemu nevědomí, sensitivitě, soucitnosti, inspiraci …. naší mlze v nás. Houpající se na jeho vlnách, jež ho odnášejí pomalu, ale jistě na otevřenou vodu co nemá nikde konce.

Continue reading

Svatojánská noc, je magická a tajemná noc z 23. na 24.6, kdy se otevírají brány mezi světy. V noci tak můžete potkávat různá stvoření v hojném počtu. Např. divoženky, bludičky, víly … i skřítky hlídající ukryté poklady. Bájné mystické bytosti je po celý rok střeží a právě tuto noc umožní některým obyčejným smrtelníkům nalézt nějaký z těchto pokladů. Ale jen těm, kteří jej opravdu hledají a to v takové podobě, která je mu určena. Neboť pravým pokladem není nalezení pytle zlata, nebo hromady peněz, ale někdy je to jen prosté poznání, které skrývá skutečné obrovské bohatství pro toho, kdo jej nalezne.

Za této noci se provozuje milostné čarování a sbírají se byliny, které utržené za této noci mají velmi silné až kouzelné účinky. Bylinky můžete trhat do zítřejšího poledne. Některé je důležité trhat v noci, za svitu luny, aby jejich síla byla umocněna.

Continue reading

I v nejtemnějších hlubinách bývá směr ke světlu, jako v nejtemnějších hodinách bývá čas oddechu.

13.3.2016  Neptun obrátil směr z direktního pohybu do stacionárního. Zastavil se, rozhlídl se a nabírá zpětný, retrográdní pohyb, do hlubin svého vodního království.

Neptun bývá inspirací pro básníky, umělce, malíře, věštce, humanisty, přeměňuje osobní lásku na lásku všeobecnou. Rozpouští hranice našeho bytí a láká nás překročit všechna omezení reality a vstoupit do říše snů a nekonečných možností. Neptun je naše vnímání, představa a ideál. Představuje náš svět fantazie a dává nám silnou touhu po splynutí s něčím větším, než jsme my sami. Je to touha po víře, kterou cítíme. Je někdy tak silná, že nám bere smysl pro realitu. Neptun je vládcem našich snů a přání, meditace a mystiky.

Neptun má při svém oběhu horoskopem 3 polohy. Přímou – tedy pohyb vpřed.

Continue reading

Vyhledávání
Aktuální akce