Ohýbáme realitu správným směrem :-)

Svatojánská noc, je magická a tajemná noc z 23. na 24.6, kdy se otevírají brány mezi světy. V noci tak můžete potkávat různá stvoření v hojném počtu. Např. divoženky, bludičky, víly … i skřítky hlídající ukryté poklady. Bájné mystické bytosti je po celý rok střeží a právě tuto noc umožní některým obyčejným smrtelníkům nalézt nějaký z těchto pokladů. Ale jen těm, kteří jej opravdu hledají a to v takové podobě, která je mu určena. Neboť pravým pokladem není nalezení pytle zlata, nebo hromady peněz, ale někdy je to jen prosté poznání, které skrývá skutečné obrovské bohatství pro toho, kdo jej nalezne.

Za této noci se provozuje milostné čarování a sbírají se byliny, které utržené za této noci mají velmi silné až kouzelné účinky. Bylinky můžete trhat do zítřejšího poledne. Některé je důležité trhat v noci, za svitu luny, aby jejich síla byla umocněna.

A některé je nutno trhat až za slunečního svitu, nejlépe však, když je slunce nejvýše.

Hlavní bylinou svatojánskou je kapradí a následuje třezalka (bylinka sv. Jána) dále to pak mohou být Devětsil, Svízel, Mateřídouška, Komonice, Hvozdík, Netřesk, Máta, Bazalka, Jitrocel, Libeček, Divizna, Řebříček, Černobýl, Pelyněk, Heřmánek, Dobromysl ….. a další. Jednotlivé byliny z devatera kvítí se liší podle kraje. Tak hovoří lidové pranostiky.

Dnešní noc bude teplá a krásná. Přeje nám nejen počasí ale i hvězdné postavení na nebi.

Vodnářská Luna, chvilku po úplňku bude prosvětlovat temná zákoutí na našich nočních výpravách. Volnost a svobodomyslnost nám zajistí její trigon na Merkura a sextil na Saturna pak umocní potřebu zkusit některou z tradic z dob dávno minulých, spíš, ale tak trochu po "svém".

Neptun už je ponořen hluboko ve svých vodách a ve své retrograditě nám dovoluje více snít. Možná nás stahuje k sobě do svých hloubek, abychom si prošli sami sebou, unikli z tohoto světa a na chvilku se stali třeba někým jiným, nebo zažili jiný příběh tam v jiném světě. Kdo tedy nevyrazí dnes v noci hledat poklad, možná by mohl vyrazit na svatojánské slavnosti, pustit se nějaký hezký pohádkový příběh nebo si může třeba jen tak plout ve snech v jiné realitě. Nezáleží na tom, co budete dnes, nebo zítra dělat. Důležité je, abyste to dělat chtěli a abyste se cítili ve své činnosti příjemně a přirozeně. I když na nebi jsou i dynamické aspekty, nemají rozbušku. A pokud jí to nálože nepřidáme my sami, nemělo by se stát nic závratného.

Sněte s otevřenýma očima a bděte se zavřenýma. Určitě uvidíte něco, co byste jinak vidět ani nemohli. Využijte tento nádherný a relativně klidný čas k inspiraci, třeba té umělecké.

Photo by pixabay klausPeter

 

Vyhledávání
Aktuální akce

Astrologická škola

2018 / 2019

Pro zájemce o Astrologii

Bližší info zde ....


Bylinková škola

2019

 pro zájemce o bylinkaření, diagnostiku a bylinkářskou praxi

Bližší info zde ....