Ohýbáme realitu správným směrem :-)

Výklad karet a karty 

Existuje mnoho druhů výkladů karet, mnoho druhů vykládacích karet a mnoho způsobů vykládacích technik. Každý má ten svůj nejoblíbenější. Někdo je schopen vykládat více způsoby z různých karet a někdo se drží jen jednoho osvědčeného. Já osobně pracuji s Rider waite Tarotem, s velkou tarotovou arkánou (VA), Lenormandem, Cikánkami a žolíkovkami. Někdy používám, podle specifika, i jiné karty. Např. Runové karty.

O výkladu jako takovém  

Osobně používám různé výklady pro různé situace. Výklady a karty kombinuji podle potřeby a specifika problému na který se ptáte a především jak se ptáte nebo se ptát chcete. Z mého pohledu se na každý druh dotazu hodí jiný výklad, případně jejich kombinace. Tuhle věc mám léty ověřenou a maximálně mi vychází. Ovšem, je potřeba podotknout, že výklad karet není dogmatickou záležitostí. Ukazuje naše momentální vnitřní nastavení, schopnost, prostředí, dispozice v daný okamžik a ochotu s konkrétním problémem, na který se ptáte, pracovat. V praxi to znamená, že jak jsme nastaveni a naladěni v tento moment, tak nám karty ukážou směr, kterým se problematika bude vyvíjet. Jestliže za pár dní změníme vnitřní nastavení a myšlení, případně prostředí, je jasné, že karty budou ukazovat něco jiného. Příklad. Jste momentálně po rozchodu a zajímá Vás z karet, zda se k Vám vrátí. Momentálně netoužíte po ničem jiném, než aby se k Vám vrátil/a. Existuje li tato možnost, karty Vám jí ukážou. Takže ano, ta možnost, že se vrátí, tu existuje.  Jenže … např. za 14 dní potkáte někoho naprosto úžasného, kdo Vám překope celý život. Zamilujete se naprosto bezhlavě. Na starou lásku pomalu ani nevzpomenete. Už o ní nestojíte. A za další týden např. Vaše ex láska začne uvažovat o tom, že od Vás vlastně nechtěla odejít a že by to chtěla dát dohromady, ale už nenajde odvahu, když Vás uvidí s někým jiným, o návratu hovořit. Nebo to udělá, ale vy už o ní (o něj) pochopitelně stát nebudete. Předchozí téma ukazuje na změnu nastavení a toho co chceme a toho co nás zajímalo a zajímá teď. V daný okamžik Vás zajímalo jen to, zda se vrátí a ochota přijmout, že by mohl být někdo jiný a lepší byla u Vás naprosto nulová, jak to po rozchodech bývá. Také nám ukazuje možnosti a vhodnosti dotazu.

Možnosti a druhy výkladu  

Jestliže Vás zajímají především odpovědi na otázky typu ano/ne je dobré si je dobře rozmyslet a řádně dopředu připravit. Umím na tyto otázky prostřednictvím karet odpovědět pomocí Velké Arkány (VA). Samozřejmě i tyto karty hovoří v určitém příběhu, ale trošku jinak než klasický Tarot. Je tedy potřeba pokládat konkrétní a přímé otázky.

Dále používám klasické výklady z Tarotu s příběhem. Jak to vzniklo, proč to vzniklo, co se děje, proč se to děje, co to ovlivňuje, kam to povede, co musím udělat, aby …. a jak to dopadne.

Používám k výkladu také žolíkové karty. Balíček 54 karet (52 karet + 2 žolíky). Dělám s nimi tzv. Astrologický kruh. 12 karet, 12 znamení, 12 oblastí života. Jedná se o kompletní výklad na všechny oblasti života, co Vás zhruba v následujících měsících čeká. Bez Vámi položených otázek. Pro tento způsob výkladu také používám Lenormand – Cikánky. Jedná se o výklad tzv. velké tabule. 

Druhy výkladu a karty ze kterých vykládám si můžete prohlédnout zde …

Karty a otázky  

U karet je důležité také předpokládat fakt, že ne vždy karty hovoří přímo a otevřeně. Může jít o nevhodně položený dotaz nebo o okolnosti, které daný problém doprovázejí. V takovém případě je nutné položit ještě doplňující otázky vztahující se k tomu, na co se ptáte. Teprve pak se totiž můžeme dozvědět  jak věci doopravdy jsou a co je doprovází. Ukazuje nám to i možnosti, cesty, které jsou potřeba podstoupit k tomu, abychom se dostali tam či onam. Naprosto chybná otázka je např. budu bohatá? Proč je otázka chybná? Každý za bohatství považuje něco jiného. Někdo šťastnou rodinu, někdo peníze, někdo dobré bydlení. To za prvé. A za druhé, předpokládáme li, že se jedná o peníze, co znamená slovo bohatý/á? Pro někoho je to milion na účtu a pro někoho sto miliónů a pro někoho jen to, že si vydělá dostatečný obnos, aby nemusel každý měsíc řešit, zda si může koupit chleba i rohlíky, nebo jen chleba. Správně položená otázka pro VA je např. Zbohatnu do roka tak, abych měla 100 milionů na účtu? A správně položená otázka pro klasický výklad je např. CO musím udělat proto, abych měla na účtu 100 miliónů. Ovšem, tady je sice specifikace jasně daná částkou, nicméně karty mohou říci ne, nebo ať uděláte co uděláte, k částce se nedostanete. Každopádně v obou případech je dobré brát v potaz to, že se můžete dostat k částce nižší, že ta vyloučena není. U obou případů položení otázky může odpověď karet obsahovat dodatek, že k této částce se nedostanete, ale nějaké peníze mít budete. Někdy však tento dodatek v kartách nebývá a tak je dobré mít připravenou případnou podotázku nebo jinou, další otázku na toto téma.

Karty a čas  

Časová osa u karet je různá. Většinou je to předpověď tak na půl roku až rok, není li určeno jinak. Někdy však karty hovoří ve velmi krátkém časovém úseku. Např. měsíc. Je tedy dobré časový úsek specifikovat. 

Výklady na minulost:

Výklady na minulost nedělám. Nejsou nikomu k ničemu dobré. Pokud karty uznají za vhodné, nebo tomu odpovídá druh výkladu, ukážou nám, co k dané situaci vedlo, nebo co jí v minulosti ovlivnilo.

Karty vs Astrologie  

Karty ukazují momentální naladění, rozpoložení, vnímání určitého problému a vnitřní nastavení na něj. Astrologie nám ukazuje dispozice a možnosti jeho řešení bez ohledu na naše vnitřní nastavení (nemluvím o celkovém životním nastavení, schopnosti a možnosti k řešení životních problémů) Jak nakonec situace dopadne, jakou cestu zvolíme je vždy na nás. Astrologie i karty nám ukazují cesty, karty oproti astrologii reagují na naše vnitřní rozpoložení a to má případně i dopad na konečný výsledek výkladu a celé situace. Takže osobně mám raději Astrologii. Ale je na Vás, pro co se rozhodnete.

Výklad karet na lince 906*** vs klasický výklad  

Výklad karet po telefonu na číslech 906***, oblíbený pořad volejte věštci atp. bezva služba z jednoho pohledu, která má nesporně své výhody. Nevidíte celkovou cenu za výklad, myslíte si, že bude levnější než klasický výklad u kartářky. Vždyť chcete znát odpověď na jednu jednoduchou otázku. Za druhé, je to okamžitě, teď hned, v momentě rozhodnutí, kdy to nejvíc potřebujete.  Netrpělivost však nebývá dobrým rádcem. A přemýšlíte-li o výkladu již delší čas, co Vám brání se objednat ke klasickému výkladu ….? Za třetí, je to jednoduchost platby. Platíte při telefonování. Žádné převody, variabilní symboly nebo složenky. A konečně za čtvrté, nikam nemusíte. Ve dne v noci, kdykoliv hezky z tepla domova. Ale má to i své nevýhody. Pokud chcete opravdu vědět, jak se věci mají, je potřeba počítat s tím že za výklad zaplatíte poměrně velkou částku. Položení dotazu, odpovědi na otázky kartářky, zamíchání karet, interpretace výkladu, mnoho nejasností, pokládání dalších doplňujících dotazů, interpretace atp. V globále je pak cena několikrát vyšší než u klasického výkladu. Platíte 70,-Kč za min. Někdy i více. Za další, je potřeba brát v potaz to, že i sebelepší kartář/ka potřebuje určitý čas k tomu, aby se do karet podívala a pečlivě zhodnotila, co v nich vidí a co vše ovlivňují okolnosti. Kombinace karet a zvážení všech okolností vyžaduje opravdu nějaký čas a nedá se vystřelit od boku, jen tak. Pardon, ale v minutě po rozložení karet, aby byl výsledek opravdový a ne jen psychologická úvaha z Vašeho tónu při pokládání otázky a úsudek z dotazů, se dobrý výklad byť na jednu jednoduchou otázku udělat nedá. Platba. Platba převodem trvá 24 hodin. Není to tak dlouhá doba. A pokud má kartářka k dispozici i některou z elektronických peněženek, pak pomocí platební karty můžete uhradit peníze vcelku rychle a ona je bude mít na svém účtu prakticky okamžitě. Takže pokud na výklad spěcháte, možnosti existují. Dohoda. Pokud Vás opravdu něco zásadně trápí, existuje možnost dohody. Pokud se někde dohodnout nelze, běžte jinam. U 906*** si také nemáte moc možnost vybrat, kdo Vám karty bude vykládat, nebo nemusí být zrovna online, tak zvolíte někoho jiného. No a konečně, online výklad, v klidu doma, nikam nemuset. V dnešní době internetu už nemusíte opravdu nikam chodit, pokud nechcete. Také i u klasické kartářky, pokud to má v nabídce, dostanete službu online. Skype, telefon, email. Záleží na domluvě a na tom, zda chcete mít svůj výklad psaný (email, případně pošta, skype, ICQ, sms, messenger atp.) nebo si ho jen vyslechnout. Skype, telefon, jiné internetové volání, osobní výklad, webkamera aj.). Takže, když to shrnu. Zavolat na běžnou linku obyčejné kartářce nebo jí napsat email a domluvit se s ní trvá pár minut. Jestliže je ochotná, vstřícná a disponuje časovou možností, tak výklad můžete mít do 24 hodin za stejné, spíš nižší, finanční náklady a bude daleko přesnější, výstižnější a kvalitnější.

Vyhledávání
Aktuální akce

Astrologická škola

2018 / 2019

Pro zájemce o Astrologii

Bližší info zde ....


Bylinková škola

2019

 pro zájemce o bylinkaření, diagnostiku a bylinkářskou praxi

Bližší info zde ....