Ohýbáme realitu správným směrem :-)

Slunce ve znameních, neboli sluneční znamení je ten úsek horoskopu, který je nám všem velmi dobře znám. Je to znamení, které přísluší vašemu datu narození. Okamžik, kdy se Slunce nacházelo v daném úseku horoskopu. To velmi dobře znáte například z horoskopů v časopisech či na webu. Ke každému znamení přísluší i určitá charakteristika daného znamení. Ovšem pro správné určení povahy člověka je třeba brát v úvahu i další aspekty horoskopu, jako například ascendent či lunární znamení a další prvky, které doladí ty nejjemnější nuance lidské povahy jedince, pro kterého je horoskop sestaven. Zjednodušeně řečeno, v každém člověku je část ze slunečního znamení, lunárního znamení a ascendentního znamení. Tyto části se vzájemně doplňují a tvoří určitý celek lidské povahy.

Zvláštní pozornost však vyžaduje vždy konec a začátek jednoho znamení. Ti lidé, kteří se narodili v poslední či první den určitého slunečního znamení, by si měli zjistit přesnou hodinu narození a dále pak, kde se v tu dobu nacházelo Slunce. Je třeba brát v potaz, že jednou za 4 roky udělá Slunce rychlejší krůček, a tedy, i když podle knih datumově jste například ještě Býk, Slunce v tu dobu mohlo stát již v Blížencích. Takže v těchto případech je lepší zjistit si čas narození (na matrice, u lékaře, nejlépe však přímo v porodnici) a nahlédnout do efemeridických tabulek pro přesné určení znamení.

Sluneční znamení má poměrně velký vliv na charakteristických projevech člověka. Ale jak jsem již uvedla výše, horoskop jedince je ovládán dalšími faktory horoskopu. Pokud je vaše datum narození 1. prosince, jste samozřejmě Střelec, protože Slunce bylo ve Střelci, a většina charakteristických znaků ze Střelce se projeví i na vaší povaze. Avšak Luna, mohla být v tu chvíli v Raku, a tak vaše citové projevy nabudou vlastností Raka. A tak je to i s dalšími aspekty, umístěním planet v domech a znameních, a především ascendentem.

Nejlepší příklad je asi ascendent ve Štíru. Nositel tohoto ascendentu je jím plně ovládán, a to i na úkor svého slunečního znamení. Někde jsem četla úvahu, že lidé se nejvíce přiblíží vlastnostem slunečního znamení okolo třicátého roku života. Pokud je však ascendent ve Štíru, bývá tomu naopak, tento ascendent, nejsilnější ze všech znamení, pomalu dozrává a tvoří tak výjimku potvrzující pravidlo.

 

Vyhledávání
Aktuální akce

Astrologická škola

2018 / 2019

Pro zájemce o Astrologii

Bližší info zde ....


Bylinková škola

2019

 pro zájemce o bylinkaření, diagnostiku a bylinkářskou praxi

Bližší info zde ....