Ohýbáme realitu správným směrem :-)

Karma a její použití či znázornění v astrologii. 

 

Možná některým z Vás vyvstává myšlenka na to, co je to vlastně karma. Pokusím se Vám to tu nastínit co nejjednodušším (zjednodušeným) způsobem.

Karma je nedílnou součástí dharmy a naopak. Dharma je cesta, směr, k univerzální pravdě, možná se jedná o univerzální pravdu samotnou. A nebo také cestu vpřed ke karmě a karma je něco, odkud jdeme dharmou směrem ke karmě.

Přijde mi to poněkud jako začarovaný kruh, který nabízí otázku, odkud vlastně jdeme a kam, ale také JAK jdeme. 

O tomto tématu by se dalo hodiny a hodiny polemizovat. Přes struktury náboženství až po vlastní víry, či rádoby podložené informace vycházející z metafyziky a jiné. I když v mnoha bodech se scházejí. Jednu z možných odpovědí na tento začarovaný kruh nabízí karma sama.

Karma…. nebo také zákon příčiny a důsledku.

Začnu asi citátem z Websterova slovníku: Karma je celistvost akcí člověka v jakýchkoliv posloupných stádiích jeho existence, pojímaných jako určitý faktor jeho osudu v existenci příští. Zákon karmy je založen na principu Newtonova zákona o akci a reakci. Není akce bez reakce. Určitě jste se již s touhle frází setkali. Lidově řečeno, nečiň druhému to, co nechceš, aby on činil tobě. V názorném příkladě je to přímo zřejmé. Ublížíš-li někomu, on ti to v příštím životě oplatí. Uděláš-li dobrý skutek bez úmyslu vlastního obohacení, bude ti navrácen. Určitě jste se již setkali se situací, v niž jste si s rukama v dlaních říkali… proč já? Co jsem komu udělal/a ???? Právě že tomu, co teď ublížil vám! V minulém životě. Přišlo vyrovnání. Necháme-li ono "vyrovnání" bez povšimnutí, ba naopak, přijmeme-li jej, a odpustíme tomu dotyčnému, přejmeme-li jeho skutek s láskou a porozuměním, nejenže vyrovnáváme svojí karmu do budoucna, ale především trháme karmickou negativní vazbu na onoho člověka.

Ptáte se, a jak zjistím co jsem komu udělal?  

A tady právě nastupuje jako možnost pochopení astrologie, respektive karmická astrologie. Poslouží nám jako nástroj pochopení našich skutků z minulých životů a pomáhá nás nasměrovat na cestu, abychom byli lepšími a v příštím životě dosáhli vyššího stupně bytí. Je důležité si uvědomit, že není dobrý nebo špatný aspekt. Je třeba na vše pohlížet jako na určitou cestu, která se nám nabízí, ať je jakkoliv těžká. Stupeň těžkosti se odvíjí od zatížení naší vlastní karmy. Je třeba tyto těžkosti zvládnout právě proto, abychom byli lepšími. Horoskop nám ukazuje, ve kterých oblastech našeho bytí máme co vylepšovat a co nám k tomu může dopomoci. Odkud jdeme a kam. Jak půjdeme, je především ale o nás. O naší vůli, o tom co chceme. Je třeba se přenést přes materii a podívat se alespoň o kousek dál. Už tohle nám může být směrem, že jsme na cestě k Univerzální pravdě. Splynutí se světlem. Mějte na paměti, že POTOM tvoříte právě teď a jaké bude to potom, nesete na svých bedrech.

 

V závěru bych si dovolila citovat jednu výbornou astroložku Pavlu Aligovou. Karma je počátek světla, původ bytí, pramen vědomí počátku. Naše vědomí (myšlenka) byla na počátku a naše pouť se vyvíjela až k přítomnosti, v tomto čase a bude pokračovat do i budoucna. Co zaseješ, to sklidíš je nejvyšším zákonem karmy a jejího cyklického opakování.

 

Nejdůležitější planety – body v astrologii ukazující karmické vazby. Saturn, Pluto, Uran, Neptun, Lilith, Lunární uzly, Seléné, Chiron Ostatní planety, body a prvky např. osy, dále pak uzavřená znamení a jiné jsou ale neméně důležité pro určení karmy v konkrétním horoskopu. Především pak jejich vzájemné provázání.

Vyhledávání
Aktuální akce

Astrologická škola

2018 / 2019

Pro zájemce o Astrologii

Bližší info zde ....


Bylinková škola

2019

 pro zájemce o bylinkaření, diagnostiku a bylinkářskou praxi

Bližší info zde ....