Ohýbáme realitu správným směrem :-)

Moji milí čtenáři. Po delší odmlce plné práce a tvůrčího nasazení pro vás mám zase jednu malou úvahu na téma Novu, který bude kulminovat už za pár okamžiků, dnes, 2.8.2016 před jedenáctou hodinou večerní.

Energie tohoto Novu jsou komunikativní a provokativní. Možná malinko roztržité a sebestředné.

Slunce s Lunou v zákrytu ve Lvu se rády předvádějí a přehánějí. Snaží se na sebe stáhnout veškerou pozornost. Prostě za každou cenu být viděn nebo slyšen. To není občas na škodu, zvlášť, když to jistí v harmonické vazbě Saturn. Pak to vypovídá o zájmu o sebe. Taky zaměření na sebe. Takže návštěva astrologa, numerologa, kartáře atp. se přímo nabízí. Ať již pro radu a zvážení možností, nebo snad na nějaký kurzík rozvoje osobnosti a sebepochopení – ani lépe to načasovat nejde. Ne však u všech je schopen Saturn ve své retrográdní fázi, ve které se aktuálně nachází, ukočírovat sebestřednost do pozitivní formy.

A Lilith ve Štíru v napojení na tento Nov na nás může nepříjemně zatlačit. Ráda vytahuje skryté a vytěsněné záležitosti. Věci, na které bychom rádi zapomněli, záležitosti, které mají zůstat skryté před světem. A že se dokáže ozvat s naléhavostí, o tom žádná. Takže s chutí do všeho co nás tlačí na duši a rychle řešit. Dřív než to přeroste v něco obludného a vytáhne to na světlo světa v plné parádě. Vsaďte na jistotu Saturna a udělejte něco pro sebe.

Venuše s Uranem v nádherném aspektu slibují letní osudová setkání, osudové lásky, ovšem bez doživotní záruky. Mars v napětí s Venuší slibuje spíš románek na jednu noc, což se však nevylučuje. Tak pozor na případně následky, zvláště pro ty, co žijí v pevném svazku. Flirtovat se tentokrát moc nevyplácí.

Pluto i nadále operuje v Kozorožci v zajímavém aspektu na Neptuna. Dá se předpokládat, že nás brzy připraví o nějaké ty iluze, co ještě máme. Vzhledem k tvrdému napojení Neptuna na Saturna předpokládám, že to hned tak nebude a navíc se to více dotkne všeobecné situace ve světě. Na druhou stranu celé tohle postavení Neptuna, Saturna a Plutona slibuje ukončení a rozpuštění přežitých záležitostí. Pomalé rozpouštění. Až se do toho zapojí Mars a přidá se třeba zrovna Luna, předpokládám, že dojde i k vypuštění. Ale to už předbíhám událostem, které ještě mají svůj čas na dozrání.

S Merkurem v Panně pečlivě analyzujte a přemýšlejte. Snažte se nebýt roztržití a raději si vše dvakrát zkontrolujte. Ztráty a nálezy už dávno nejsou tak populární jako dříve.

Nestavte vzdušné zámky a buďte obezřetní. Využijte tento čas pro sebe, nastupte do vlaku sebepoznání, zbavte se strachů, špatných snů, vyházejte své Lilithinské skladiště odložených záležitostí, zapracujte na sobě, vzdělávejte se, tvořte a dejte o sobě vědět. A třeba se přihlašte do naší Astroškoly, nebo na jiný zájmový kurz, který pro vás bude krokem vpřed, krokem k sebepochopení.

A pamatujte, že je vždy nutné brát na zřetel, že toto aktuální postavení na nebi pouze zapadá nějakým způsobem do postavením planet v nativním horoskopu jedince a to je u každého jiné.
© Efis

Photo by pixabay PeterDargatz

Vyhledávání
Aktuální akce

Astrologická škola

2018 / 2019

Pro zájemce o Astrologii

Bližší info zde ....


Bylinková škola

2019

 pro zájemce o bylinkaření, diagnostiku a bylinkářskou praxi

Bližší info zde ....