Ohýbáme realitu správným směrem :-)

Dnes 18.8.2016 dopolední čtvrteční úplněk na ose Lev – Vodnář, právě teď a právě tady, jako kdekoliv jinde s nějakým tím časovým odskokem.

Já chci. Zrovna teď hned. Co? NA tom nesejde, důležité je, že to chci JÁ. Slunce ve Lvu, sebestředné, na piedestalu stojící, velké, velké stejně jako "jediný" Bůh Ra. Chce úctu, chce být jediný (a bude), vždyť přeci jen ON je ten vyvolený.

Naproti tomu stojí Luna, většinou citlivá, pokorná, jemná, (dobro)srdečná.

Dnes však ve Vodnáři. Sobecká, s citovým odstupem. Není necitlivá, jen prostě není tak vnímavá k ostatním jako jindy a má chladný odstup od všeho. I od nás samých. Dalo by se říci, že tahle kombinace se dá nazvat vědomou kamikazí. JÁ chci (Slunce) a je mi jedno co si ONI myslí (Luna). Navíc jsou Luna i Slunce jsou posíleni Uranem (vládce Vodnáře) aktuálně stojícím v Beranu. Takže o akce nebude (a není) nouze.

Jediné co nám může trošku od maléru ochránit je tvrdě analytický Merkur v Panně. V praxi to znamená například: chci si skočit s padákem. Jdu na to. Merkur nahodí otázku – máš padák? Je to bezpečné? Je vše v pořádku? Všechno několikrát zkontrolováno? A je to ok? Luna by v tento okamžik navodila nějaký pocit, ať již bezpečí, nebo strachu. Také se tomu říká pocitová intuice. Jenže …. ta se teď vůbec nedostaví. A pokud ano, bude nám to stejně jedno. Stav – "asi z toho bude pěknej malér, ale je mi to jedno" – Skok. Protože JÁ chci. JÁ to musím dokázat, JÁ musím dokázat, že na to mám. Čert vem nějaké následky. Prostě "nějak to dopadne, když ne dobře, špatně určitě. Tak jako tak se o tom bude mluvit" …. Jsme schopni udělat cokoliv, co by podpořilo naše ego, co by nás potěšilo, něco, v čem bude jasné, že jsme dobří. Potřebujeme uznání, za každou cenu. Jakékoliv.

Ačkoliv víme, že naše jednání není dobré (Merkur) s mávnutím ruky si jdeme za svým. I když si uvědomujeme možné následky svých jednání, jsou nám prostě jedno, nechceme a nebudeme je teď řešit. Neočekávejte, že vás druzí budou moc poslouchat, že je budou zajímat vaše potřeby. Budou na vás sypat co zajímá je, co chtějí oni, bez ohledu na to, co byste chtěli vy. Možná se vás ani nezeptají jaký máte den a pokud ano, nečekají odpověď. Jen v rámci řečnické otázky slušnosti. Vlastně to má i pozitiva a velká. Naprosto bez výčitek totiž můžete vypnout komunikační kanály a neposlouchat. Zavřít se do svého vnitřního světa a nechat věci klouzat po povrchu těla.

A také má toto nebeské postavení velká pozitiva pro ty, co se již dlouho odhodlávají něco udělat. Věci odkládané, ať už ze strachu nebo z ohledů na druhé, se nám mohou podařit uskutečnit. Naprosto s chladnou hlavou se můžeme pustit do akcí, které jsme prostě nebyli schopni rozhýbat.

Stejně tak se citlivější kousky mohou dostat do stavu sebelítosti. Trocha emoční nestability nesmí chybět přeci. Za všechno můžou ostatní, "nikdo mě nemá rád, nikdo si se mnou nechce hrát" ach … proč zrovna já …. Odvrácená strana tohoto postavení. A hezky to zapadá do postavení Lilith ve Štíru, Neptuna na ose Lunárních uzlů, ke kterým se během dvou dnů přidá i Luna. A to bude teprva mela. Lilith ve Štíru vytahuje staré křivdy (za které si mimochodem můžeme sami) a my hledáme viníka, protože si je odmítáme přijmout. A Neptun na sestupném uzlu je o věcech dávno minulých. Takové malé retro a zvlášť při jeho retrográdní (zpětné) cestě do hlubin oceánů. Je to jako žvýkačka nalepená na botě. S každým krokem se lepíme a ta mrcha se táhne a táhne a lepí a odlepuje a zase lepí …. Dokud nesundáme botu, žvýkačku neodstraníme, nevyčistíme, neustále si potáhneme něco, co nás brzdí v dalších krocích a čím si hnojíme další kroky životem. Každopádně Mars se Saturnem ve Střelenci Lunární osu s Neptunem jistí kvadrátem. Saturn si žádá plné převzetí odpovědnosti, chce věci zpracované, na reálném základě, prostě dotažené do konce, a pak je ochoten je pustit ven do života. Mars je trošku nervózní, šel by do jakékoliv akce, ale Saturn ho brzdí a tak je jak tlakový hrnec před výbuchem. Stáhněte plotnu na menší výkon, ať se obsah dovaří do správné konzistence, aby pak byl k použití.

A pamatujte, že je vždy nutné brát na zřetel, že toto aktuální postavení na nebi pouze zapadá nějakým způsobem do postavení planet v nativním horoskopu jedince a to je u každého jiné.

© Efis

Photo by pixabay Comfreak

P.S. Chcete udělat něco pro sebe a své JÁ? Přijďte do naší Astroškoly a naučte se pracovat sami se sebou v souladu s principy existence. Těšíme se na vás.

 

Vyhledávání
Aktuální akce

Astrologická škola

2018 / 2019

Pro zájemce o Astrologii

Bližší info zde ....


Bylinková škola

2019

 pro zájemce o bylinkaření, diagnostiku a bylinkářskou praxi

Bližší info zde ....