Ohýbáme realitu správným směrem :-)

Dnešní Nov (1.9.2016) v Panně kulminující okolo 11 hodiny dopolední je a bude velmi silný. Odehrává se totiž na ose Lunárních uzlů. Přímo na "dračí hlavě" a v opozici Neptun v Rybách dřepící na "dračím ohonu". Odhaluje dávno potopené trosky a stahuje nás do hlubin na jejich prohlídku. Každý máme nějaký ten potopený vrak. Až už jsou to vzpomínky dávno minulé, snad ani nepatřící do tohoto světa, nebo z dob nedávno minulých. Jsou to věci, co jsme nedořešily, věci od kterých jsme utekly, vytěsnily. Jsou to životní lekce, ve kterých jsme neprošli, zklamali. Nyní máme možnost v podobných i když třeba zdánlivě diametrálně odlišných situacích si je znovu prožít a uspět tak. Vždyť Ryby a Neptun je kolektivní nevědomí, kolektivní karma.

Neptun a Ryby jsou také o rozpouštění karmy.

 

Jenže jsou to taky iluze a snění. Iracionalita. A teď babo raď, kdo se v tom má vyznat, co je vlastně pravda a co iluze. Iluze, jež nám zatemňuje pravou podstatu toho co se děje. A teď, o to víc to pocítíme na vlastní kůži skrze zatmění Luny a Slunce, aktuálního Novu. Tyto energie se nás dotýkají již delší čas a ještě nějaký čas budou. Předchozích pár dnů a ještě pár následujících budou emočně o to výživnější, protože Nov dodá do akce i reakce. Nechá nás to řádně procítit. Kdo stál prozatím opodál, může si být jist, že i jemu se ukáže nějaký ten potopený vrak. Tomu nahrává i aktuálně retrográdní Merkur. Na první pohled by se zdálo, že je to až apokalyptické postavení. Opak je pravdou. Retro Merkur nám v tomto případě napomáhá věnovat se více svým myšlenkám, zprostředkovávat nám informace v podobě intuice. Záleží na nás, jak moc se budeme poslouchat a jak s tím, až se rozeběhne kupředu (22.9.2016), naložíme. Každopádně v retro fázi Merkura není vhodné podepisovat žádné smlouvy, investovat větší finanční částky do čehokoliv a nespoléhat se na písemnou komunikaci. Tu se zatoulá nějaký email, sms, třeba jen dorazí k jinému příjemci, než byl původně zamýšlený adresát. Tak pozor na to.

Dokud nezpracujeme Neptunické ladění na ohonu, nemáme moc šancí posunout se k novým příběhům, k novému podání. Přestože racionálně chápeme, že setrváváním na místě, matláním se v hlubinách své duše ve věcech, kterým vlastně vůbec nerozumíme, si nepomůžeme, že nás to brzdí v pohybu v před, nemůžeme si pomoc. Je to tak vidět na konci tunelu světlo, ale neschopnost udělat k němu krok a čekáme, že snad ono přijde k nám, když tu na něj počkáme. Je tedy potřeba ohlédnout se za tím co je ve tmě, proč před tou tmou utíkáme, nebo před něčím co v té tmě zůstalo a číhá, přestat utíkat, utkat se s tím a jednou pro vždy to vyřešit. Pak stačí udělat jen pár kroků (překonat Saturna) a celý tunel se rozsvítí. (Dračí hlava, aktuálně Luna se Sluncem)

Saturn s Marsem ještě stále drží kvadrátek oba lunární nody. Brání úplně všemu. Brání pochopení, brání činu, brání racionální úvaze. Mars v tomto postavení se Saturnem je hodně, hodně napružený až vzteklý. Morbiditu a tvrdost mu propůjčuje Saturn a tak hodně opatrně v jednání s druhými. Fatalita dopadu nezvládnutých emocí může být obrovská. A teď o to víc, neboť si díky lunární ose budeme do druhých promítat svá vlastní témata, aniž by s nimi měl kdo co ve skutečnosti do činění.

Dračí ohon s Neptunem a Dračí hlava s Lunou a Sluncem v palebné pozici Plutona.

Pluton zcela jistě neponechá nic náhodě a pokusí se o zvrat. Bude se snažit oživit dávno „mrtvé“. Zástupy „zombie“ putují časoprostorem k těm, kteří je očekávají, i těm, kteří už dávno zapomněli. Pomalu, ale jistě blíží se apokalypsa dávno ztracených duší vstupujících zpátky do našich životů. Ztracených lásek, přátel, známých … potopených vraků ….. Nikoho se neptá a servíruje nevyřešené a znovu spojuje dávno rozpojené. Co nevyšlo na první podání, nahodí na druhé. Tohle není retro Venuše, tady to může skutečně fungovat, tady to má šanci na přežití. Oživil to přeci Pluton, pán podsvětí s podivně morbidním humorem.

Tak nějak mi to trochu připomíná „mrtvou nevěstu“ Tima Burtona.

Ptáte se, jaký je konkrétně ten váš příběh?

Každý by si měl najít svá vlastní témata, která se mu neustále opakují. A to budou právě ony témata, která se mu v nějaké obměně právě přihrávají do života. Zdánlivě nová věc, možnost nového začátku. Něco nového na tom určitě bude, ale je tam i něco z minula. Opět se rozehrává kolo osudu. Zvládneme to teď už konečně správně nebo si zaděláme na hezkých pár let, možná i životů dopředu? Pokud si sami nevíte rady, můžete se objednat na konzultaci a pro ty podnikavější tu máme poslední volná místa na astroškolu, kde se naučíte svůj život chápat a korigovat sami.

Je to jízda, na "drakovi", což…?

Photo by pixabay Mysticsartdesign

Vyhledávání
Aktuální akce

Astrologická škola

2018 / 2019

Pro zájemce o Astrologii

Bližší info zde ....


Bylinková škola

2019

 pro zájemce o bylinkaření, diagnostiku a bylinkářskou praxi

Bližší info zde ....