Ohýbáme realitu správným směrem :-)

Měsíc mi právě nakukuje zvědavě do mé chýše jedové, aby mi připomenul, že bych se vámi měla podělit o své astrologické postřehy ohledně úplňku. Ten nastane zítra 16.9.2016 okolo 21 hodiny. Popluje si tam Luna s Chironem,klidně, na vlnách Neptunického oparu, v Rybách v polostínovém zatmění. To znamená, že tento úplněk stahuje do hry kromě Chirona i osu lunárních uzlů a bude na ně mít tentokrát mimořádně velký vliv. A že jsou ty uzly teď přímo zauzlované ….. vždyť na ohonu sedí Neptun.

Pluton s Lilith jsou ve hře skrze "harmonické" aspekty a Saturn s Marsem pak kvadrátem …. a už je to složité i na mě 😀 Vtipkuji, ale tranzity úplně nepřejí rozvinutým větám a kombinačnímu myšlení s udržením základní myšlenky.

O Lunárních uzlech jsem psala již minule a tak dneska jen zmíním, že posilněno o úplněk s Chironem bude také o našem strachu. Téma "z čeho a proč" mám strach. Máme jedinečnou, ne li jedinou šanci přijít na kloub našim strachům. Odkud se berou, jaké ve skutečnosti jsou a co je na jejich pozadí. Můžeme konečně pochopit nepochopitelné. Příčinu. Třeba zrovna příčinu strachu ze smrti. Neptun – věděli jste, že Neptun je také planeta smrti? Je to symbol rozplynutí, rozpuštění, ztracení se …. A právě tento úplněk může hodně svádět k neuváženým činům. A jak si tu tak píšu o rozplynutí a rozpuštění, o únicích, na novinkách přistane článek o sebevraždách. Náhody neexistují. Sebevraždy a smrt jsou prostě zásadním tématem posledních a následujících hodin – dnů.

Vzpomínky a zase vzpomínky ať už hezké nebo ty na které chceme zapomenout. Luna si pluje Rybami a utahuje si z Neptuna.

Čas na dokonalou mystifikaci. Věci nejsou tak jak je vidíme, či jak jsou nám předkládány. Tam kde máme pochyby je dobré se zastavit a nenechat se opít rohlíkem.

Vkrádají se myšlenky na to, jak bylo dřív a jak je teď. Porovnáváme, vzpomínáme, necháváme se unést na vlně melodií navozující pocit euforie a melancholie.

V lecčems hledáme symboliku, která nám buď něco připomíná či snad nám pomůže se rozhodnout tam, kde váháme. Stavy klidu, přecitlivělosti, empatie a soucitu střídají stavy velké chuti dát někomu pořádnou do huby. Vzteklost a stavy apatie, uvnitř nás to vře a řve, pomalu, ale jistě se začíná zvedat vlna tsunami ……..

A taky Venuše ve Vahách v opozici na Urana v Beranu. Symbolika osy my – já.

Pocity nelásky, ztracení sebe sama, touha po volnosti a přitom soudržnosti. Ztraceni a osamoceni v tomto světě. Potřeba a prosazování individuality na úkor našeho my. Uran je zde jako symbol neomalenosti našeho egoistického jedinečného já a paradoxně tak sami sebe kastrujeme svojí nezvládnutou touhou po individualitě na úkor druhých. Třeba ani ne úmyslně, zato naprosto originálně dokážeme zničit prakticky cokoliv a než bychom si přiznali vinu, hledáme viníka v řadách svých nejbližších. A pak sedíme, s pocity rozervanosti a neúplnosti. Cítíme se na druhé koleji a neustále si něco, něčím nahrazujme. Kupujeme si dárky, přepadáváme ledničku, jsme neustále někde pryč, nedáváme si prostor sami pro sebe. Pijeme, unikáme, obviňujeme (se). Ale co to ve skutečnosti je? Je to jen (sebe)láska a sebereflexe co nám chybí. Kdo pochopí a uchopí, má velkou šanci stát se skutečnou individualitou v dualitě. Tenhle úplněk, tyto tranzity poslední měsíce jsou hodně klíčové téměř pro nás pro všechny. Pro náš vývoj. Někdo již vyrostl a jiní teprve růst začínají. Je tedy potřeba pravidelné zálivky a občas to můžeme i "pohnojit" ale nic se nemá přehánět J

Merkur v Panně a stále retrográdní. Raději připomenu, že v tuto dobu je čas na to dát si dohromady všechny písemnosti a smlouvy a papíry, vytvořit si plány, promyslet další kroky, dát do opravy rozbité věci, ale určitě nic nepodepisovat, nesjednávat, nekupovat drahé věci a neinvestovat. A dávat si pozor na písemné komunikace, a jejich obsah, neb se může stát že "písemnost" nedorazí ke svému adresátovi v lepším případě vůbec, v horším se může zatoulat přesně tam, kam určitě nechcete. Určitě nechoďte na jednání, která vyžadují rozvláčnou (sebe)prezentaci. Merkur v Panně a ještě retro je víc o mlčení, v lepším případě o jednoduchém sdělení. Takový nákupní seznam a ještě hodně krátký.

Jinak je tento čas vhodný na rozšíření knihovny, na čtení, vzdělávání se. Na studium a společenské akce, kurzy a rozvíjení znalostí. Takže kdo ještě váháte, máme poslední dvě volná místa na Astrologickou školu. Více informací naleznete zde ….

A na závěr, jako vždy připomínám, že je vždy nutné brát na zřetel, že toto aktuální postavení na nebi pouze zapadá nějakým způsobem do postavení planet v nativním horoskopu jedince a to je u každého jiné. A NOV i úplněk, platí vždy cca 3 dny před a 3 dny po kulminaci události 🙂

Photo by: photo-graphe

 

Vyhledávání
Aktuální akce

Astrologická škola

2018 / 2019

Pro zájemce o Astrologii

Bližší info zde ....


Bylinková škola

2019

 pro zájemce o bylinkaření, diagnostiku a bylinkářskou praxi

Bližší info zde ....