Ohýbáme realitu správným směrem :-)

Za pár okamžiků se úplněk dostane do své maximální síly. Na vlnách mrazivých odlesků zmrzlé trávy se třpytí energie Luny jak si tak lenošivě pluje Býkem a nenápadně se blíží do opozice na Slunce ve Štíru, co se snaží odlepit od Lilith. Hezky se tak prolínají energie statických emocí, skrytých a vytěsněných témat. Luna tak zesiluje a zároveň jistí Štírovské energie, energie, které dokáže skutečně pochopit málokdo. A to je možná i ten důvod, proč většina lidí nemá "Štíry" ráda a nasazuje jim psí

hlavu. Ale o tom někdy příště. Tenhle úplněk je tedy o jistotách. O zajištění, o jištění (Býk). O jištění právě toho "něčeho" tam "někde" naproti, ve Štíru………. Jsme rozděleni na dva tábory. Na ty, kdo hledají poznání z vlastní iniciativy a na ty, jímž je předkládáno přes hluboké prožitky, ne zrovna příjemné. Téma Lilith ve Štíru je o vytěsněném a nevědomém, o tom co odmítáme, čeho se bojíme a tak to raději nevidíme. O tom co nás děsí, čemu nerozumíme a tak utíkáme a schováváme se. Aby toho nebylo málo, Slunce nám zprostředkovává fyzický prožitek a "opět" Luna jako pojistka. Slunce ve Štíru je také o zkoušení mantinelů. Míváme tendence překračovat pomyslné hranice a naprostou samozřejmostí si myslíme, že to zvládneme, že nám to projde. Možná by prošlo, kdyby nebylo Lilith. Tento úplněk je ještě o jedné velké jistotě. O té poslední. Poslední dobou nás opouští hodně lidí. To vládce podsvětí Hádes (Pluto – Štír) otevírá své brány a stahuje unavené duše k poslednímu odpočinku. Nahrává k tomu i fakt, že tento rok je tzv. devítkový. Devítka v numerologii je o koncích, završení. Co má být ukončeno, prostě skončí.

Devítkový rok a v něm každý máme ta svá témata, co mají letos skončit. To, že je nevidíme, nebo prozatím nemají jméno, neznamená, že se nás netýkají. Také neznamená, že SE něco SAMO nějak udělá. Neudělá, aspoň ne tak, jak bychom někde ve skrytu duše doufali. Je potřeba iniciativně vzít vše do svých rukou, jinak přicházíme o možnost volby, o možnost výběru, kudy se naše další kroky budou ubírat. Luna v Býku, zdánlivě klidná a vyrovnaná na dotek je chladná. Luna v Býku statická a háčkující nás, jak pavouk svou oběť do svých sítí, trigonem na Pluta chytá poslední nit a bere nám tak posední možnou únikovou trasu ze spárů jinak poklidných a příjemných tranzitů. Teď už nezbývá nic jiného, než se nechat sežrat, nebo vzepnout poslední síly k poslednímu souboji "kdo z koho" v boji o přežití, v boji o své místo, o svůj život, o rozhodnutí. O UKONČENÍ.

Je to jízda. Už od minulého úplňku. Touha po pochopení nás pohání a důležitý je výsledek. Zde není důležité se zúčastnit, ale vyhrát. Postavme se tomu, čeho se nejvíc bojíme, vytáhněme své strachy, nechme Lunu vstoupit s jejím statickým klidem do našich životů a za její pomoci pohlédněme "pravdě" do očí. Jaké bude, bude záležet jen na nás a na tom, jak moc se necháme ovládat strachem.

A vy, kdo už máte dobojováno, vyjděte si ven, na procházku. Venku je neskutečně nádherně. Ta vůně tlejícího listí a brzké zimy. Zimy, kterou prolínají paprsky slunce v ledových odlescích zmrzlé trávy, třpytící se skrze Lunu do našich duší.

A na závěr, jako vždy připomínám, že je vždy nutné brát na zřetel, že toto aktuální postavení na nebi pouze zapadá nějakým způsobem do postavení planet v nativním horoskopu jedince a to je u každého jiné. A NOV i úplněk, platí vždy několik dní před a několik dní po kulminaci události 🙂

Photo by: glcphotographer

Vyhledávání
Aktuální akce

Astrologická škola

2018 / 2019

Pro zájemce o Astrologii

Bližší info zde ....


Bylinková škola

2019

 pro zájemce o bylinkaření, diagnostiku a bylinkářskou praxi

Bližší info zde ....