Ohýbáme realitu správným směrem :-)

Již za pár okamžiků se dostaví v plné palební síle dnešní NOV s datem 29.11.2016. Aktuální dění na nebi je poněkud dynamické a chybí mu dostatek vyrovnávacích aspektů, takže můžeme doufat snad jedině ve vlastní schopnosti podpořené nějakým tím zázrakem.

Skoro to na mě působí tak, že čím blíže k závěru roku, tím náročnější a tvrdší aspekty přicházejí. Není se asi

čemu divit. Letošní rok 2016, je rokem devítkovým, tedy ukončujícím. Co má skončit, prostě skončí. Co neukončíme my sami, ukončí nějaká událost, nebo někdo jiný. Skoro by se chtělo říct, proč mám něco dělat, když se to stejně stane. To sice ano, ale není lepší si vybrat "kdy" a "jak", než pak koukat na tu pohromu co se stala? Ale ano, pro některé je to řešením. Je to řešením pro ty, co se rádi litují a potřebují být v tomto životě za oběť. A vlastně i o tomhle je dnešní NOV. Téma oběti a sebeklamu. Téma klamu a iracionálna. Téma podvodu a nepravdy.

Luna se Sluncem ze Střelce v těsném zákrytu provokují kvadrátem Neptuna do Ryb. Bude jen velmi těžké rozpoznat, kdo to s námi myslí opravdu vážně a kdo se jen tiše v onom zmiňovaném zákrytu schovává a číhá na svou příležitost. Mystifikace a nepřímost. Možná i my sami, víc jak kdykoliv jindy můžeme mít problém sdělit pravdu tak jak skutečně je, nebo jen ztěžka budeme schopní racionálně rozpoznat, zda je to jen náš úhel pohledu, nebo racionálně podložený fakt. Vše se bude tak trochu ztrácet z mlze a nebude snadné to reálně uchopit. Určitý stupeň nespokojenosti si bude pohrávat s našimi pocity. Vše se nám teď může vynořovat do života jakoby odnikud. Můžeme mít pocit, že stojíme mimo vlastní vůli a rozhodování. Všechno se děje bez nás a samozřejmě o nás. Jde jen o to, zavčasu to rozpoznat, zavčasu vyhodnotit rizikovost a zaujmout řádné stanovisko. Nenechat se vtáhnout do něčeho, co skutečně vyhodnotíme, že je pro nás nevhodné, jinak za to budeme "platit" ještě velmi dlouho.

Pluto s Venuší v kvadrátu na Urana a z druhé strany na Jupitera. A Lilith ve Štíru v sextilu na Plutona s Venuší v Kozorožci, jako záruka "kvality". Manipulace a omezení vlastní svobody, nebo jen iracionální a ničím nepodložený či špatně vyhodnocený blud? Špatné, nebo vlastně dobré zprávy z našeho nevědomí, co prosakují čím dál silněji do našich životů…?

Impulsivita, roztěkanost. Věci (lásku, partnera i rozchod, rozhodnutí ….) můžeme vnímat jako cosi osudového. Bude jen velmi těžké se smířit s věcmi tak, jak jsou, pokud nekorespondují s tím, co my chceme a jak si to přejeme. Než cokoliv vyřkneme a uděláme, bylo by dobré se nejprve sklidnit, nejednat v afektu a řádně si to ještě raději několikrát promyslet, neboť vše může mít skutečně v důsledku nádech osudu a fatalismu.

Dobrá rada nad zlato, pro dnešní i pár následujících dní je, nic neřešit, nesnažit se pochopit ani uchopit. Fungovat spíše jako katalyzátor dění a pocitů. Rozuzlení a fakta přijdou již brzy. Cokoliv teď uděláme, nebude mít druhou dobrou na opravu. Tohle není příprava na zkoušku, tohle je ostrá zkouška. Právě si vytahujeme otázky. Ale stále ještě máme čas se dostatečně připravit a "odpovědět" až později.

Vzhledem k tomu, že Luna se Sluncem vtahují do hry i Saturna, který vypadal, jako kdyby tu vůbec nebyl, doporučuji přípravu skutečně důkladnou. Neboť Saturn je náš (životní) učitel. A nechat se zbytečně vyškolit na pár let dopředu, asi není úplně hitem nikoho z nás.

Dobré dny vám všem.

A na závěr, jako vždy připomínám, že je vždy nutné brát na zřetel, že toto aktuální postavení na nebi pouze zapadá nějakým způsobem do postavení planet v nativním horoskopu jedince a to je u každého jiné. A NOV i úplněk, platí vždy několik dní před a několik dní po kulminaci události.

Photo by pixabay: 52Hertz

 

Vyhledávání
Aktuální akce

Astrologická škola

2018 / 2019

Pro zájemce o Astrologii

Bližší info zde ....


Bylinková škola

2019

 pro zájemce o bylinkaření, diagnostiku a bylinkářskou praxi

Bližší info zde ....