Ohýbáme realitu správným směrem :-)

Milí tuláci po hvězdách. Za pár okamžiků, dnes 20.6.2016, ve 13 hodin nastane druhý Střelecký úplněk. Tedy druhý úplněk ve stejném znamení. Osa Střelec – Blíženec opět na scéně. Přestože se úplněk odehrává na již zmíněné ose, nelze opomenout, že jeho energie zasahují i do následujících znamení, protože je na samém rozhraní znamení. V případě Luny je to tedy ještě Kozoroh a u Slunce Rak, do kterého přechází Slunce dnes v noci. Dnes v noci tedy, nastává Slunovrat, což byl velmi významný svátek pro naše předky. Pohanský svátek – vítání slunce. Energie tohoto úplňku a Slunovratu jsou velmi zajímavé, ale ne nijak dramatické, i když to na první pohled tak vypadat úplně nemusí.

Celý horoskop dne, se dá rozdělit do dvou zdánlivě samostatných útvarů. Úplněk bude tvořit první útvar.

Na jedné straně dychtivá filosoficky (Střelec) zaměřená Luna, uvažující o hodnotách (Kozorožec), naproti Venuši v Raku a Slunce pomalu přecházející z Blíženců do Raka. Takže dnešní téma úplňku je o nadějích, přemýšlení, o hodnotách našich rodin, naší vlasti, vlastenectví, tradic …. O hodnotách spravedlnosti. O hloubku úvah a čerstvý vítr se postarají harmonické aspekty Slunce i Luny na Lilith ve Štíru a Urana v Beranu. Touhy vymanit se ze zkostnatělého systému, úvahy nad jeho funkcí, skutečným přínosem pro naše životy. Polemiky nad tím, zda to má ještě takto smysl, nebo už je to dávno přežitek a je potřeba přejít na něco nového, pružnějšího, či snad pocity ustrnutí a beznaděje v něčem co dávno neplní svůj přiřazený status …… Stále větší touha po svobodě a stále větší pocity beznaděje až nehybnosti. Nebo snad jen, potřeba uchránit si to své jisté a nedovolit novému neznámému vstupovat do našich životů …

Druhý útvar tvoří zbytek horoskopu. Tam se utvořil tzv. kříž. Tam jsou účastníky v první opoziční lajně Jupiter na retro Neptuna na ose Lunárních uzlů a Merkur s retro Saturnem v druhé lajně. A všichni dohromady jsou v napěťových vazbách mezi sebou. Retro Pluton pak ještě jistí příjemnou aspektací Jupitera s Neptunem.

Jsou to velmi zajímavá uskupení a zajímavé energie. Z jedné strany hodně naděje, z druhé strany hodně beznaděje. Ale jsou to vývojové aspekty plné postupných změn. Pomalých, ale jistých. Retrográdní Mars stojí zdánlivě mimo toto dění. Skutečně jen zdánlivě, ale je v pozici, kdy nefunguje jako rozbuška. To znamená, že to co se děje, se děje pomalu, na pozadí, postupně, bez dramatických událostí. Tiše se to tak prostě děje, i když to není třeba momentálně vidět. Nebude to žádné boom, ale prostě si to přijde. Co? Všechno. Ve všeobecné rovině jsou to společenské změny. Korupční a manipulační témata. Nespokojenost, migrace, věci, které ještě před pár lety by nás ani nenapadli, že by se mohly stát a pomalu se dějí. I bez naší přímé účasti. A na té naší vnitřní úrovni? Jak se to dotýká a kde přímo nás?

Každý máme to své téma ve svém osobním horoskopu. V naší Astroškole máte jedinečnou možnost se tyto věci naučit číst nejen ve svém horoskopu.

Za mě, jsou to aspekty plné naděje na změnu, aspekty ukazující na vývojový stupeň celé společnosti. Lunární uzly v tomto případě ukazují na nutnost a potřebu vzít si ponaučení z minulosti (Neptun na sest. uzlu), kterou nesmíme nechat v prachu zapomnění s tím, že teď je jiná doba. A přenést tyto fakta do budoucnosti skrze Jupitera, který dnes je v exaktním postavení na vzestupném uzlu. Ukazují nám na nutnost opustit idealismus, ideologie a utopismus. Ukazují na nutnost spravedlnosti a (z)odpovědnosti. Přizpůsobit svůj život současnosti s ponaučením minulosti…..

Mějte krásný úplněk a ještě krásnější Slunovrat, nové dny přicházejí.

 

Vyhledávání
Aktuální akce

Astrologická škola

2018 / 2019

Pro zájemce o Astrologii

Bližší info zde ....


Bylinková škola

2019

 pro zájemce o bylinkaření, diagnostiku a bylinkářskou praxi

Bližší info zde ....