Ohýbáme realitu správným směrem :-)

Hlásím návrat, stejně jako Merkur, který 13.8.2017 přešel po kratičké zastávce do retrográdního chodu. Poměrně zásadní dominanta těchto dnů, Merkur, planeta našeho vědomí, myšlení, racionality, inteligence …..  v retro chodu stojící proti Neptunu, našemu nevědomí, sensitivitě, soucitnosti, inspiraci …. naší mlze v nás. Houpající se na jeho vlnách, jež ho odnášejí pomalu, ale jistě na otevřenou vodu co nemá nikde konce.

K dokreslení, snad romantičnosti okamžiku poslouží Venuše, planeta lásky, poetismu, laskavosti. Venuše, známá svými uměleckými sklony, která se dotýká jak Neptuna trigonem tak Merkura sextilem. A Pluton, regenerace (psychická i fyzická), transformace i pomyslná smrt…… který stojí opozičně proti Venuši, ale svou strategickou stínohrou se také dotýká nejen Merkura, ale i Neptuna. Zvláštní velmoci teď drží v rukou kompas bytí určující jakým směrem se bude vyvíjet několik následujících dnů.

Bývají to stavy připomínající 3D realitu. Jako když sledujete 3D film, jste téměř jeho součástí a přitom víte, že je to jen fikce, že tam skutečně nepatříte. Ale prožíváte vše naplno. Sledujete i dění okolo sebe, svou vlastní realitu. Právě teď je naprosto ideální čas se do této 3D reality naplno ponořit a jen tiše sledovat co se ve vašem vnitřním i okolním světě děje, s odstupem pohlédnout na vše z vnějšku jakoby z jiné pozice či osoby. Ideální čas na revizi všeho co jsme doposud žili a zažili. Panenským pragmatickým, kritickým, přesným a neomylným způsobem zhodnotit, přehodnotit a poté, v čase direktního pohybu nejlépe vykonat to, co jsme si tak pracně za retro Merkura zhodnotili. K dokončení čehokoliv pomůže Pluton a následně i Mars s Uranem. Akce pro reakci, jenž na sebe nedá dlouho čekat. Ideální čas na zbavení se starého a startu nového.

Aktuálně tedy můžete zažívat absolutní zmatky ve své hlavě. Tisíce myšlenek jako vln v oceánu proplouvá vaší hlavou a skoro je nelze uchopit. Ty, které náhodou zachytíte, podrobujete tvrdé analýze a snažíte se pochopit nepochopitelné. Z nevědomí vyplouvají staré a ukryté pravdy, které si žádají pozornost a pochopení, aby mohly být zpracovány nebo jen propuštěny do věčnosti času. Je nutností rozmotat pavučinu nevědomí co nás tolik svazuje a omezuje.

Na vlnách retro Merkura s Neptunem se velmi rychle můžete stát obětí (sebe)klamu nebo podvodu. Přicházející lásky v tomto čase se mohou zdát velmi romantické, až neuvěřitelné. Je dost pravděpodobné, že někteří z nás mohou mít pocit, že našli svou druhou polovinu, své „duchovní dvojče“ či snad, že procházejí láskou „dvojplamenu“. Neptun je lhář, nechte si uzávěrku na pozdější čas. Může se stát, že budete nakonec zklamáni. Zcela jistě by bylo lepší aktuálně použít tyto energie k inspiraci v práci, tvoření nového projektu, k umělecké tvorbě, tedy k čemukoliv tvůrčímu. Na opravdovou lásku bude lepší čas později. Kdo si však potřebuje užít dokonalé euforie, je nejlepší čas sednout na vlnu a nechat se nést, bez záruky, že šťastně dopluje k cíli a neutopí se v hlubokém oceánu citů.

Za retrográdního Merkura, obzvlášť v tomto postavení nepodepisujte žádné smlouvy, nekupujte drahé věci, nepředkládejte žádné definitivní rozhodnutí. Ty si můžete udělat v sobě, ale jejich případnou realizaci nechte až na pozdější dobu. V tento čas by se mohlo jednat o unáhlené rozhodnutí, které třeba ještě během následujících pár dní výrazně změníte. Stejně tak k nám mohou přicházet naprosto nečekané informace a zprávy. Může být pro nás těžké se do všeho nepokládat a nevidět věci fatalisticky. Udržet si patřičný odstup od všeho a od všech bude téměř nad lidské síly.

Kdo si ještě nezálohoval obsah telefonu, nebo počítače měl by tak učinit co nejdříve, neboť retro Merkur je dobráček, co rád posílá veškerá elektro zařízení do věčných lovišť. Opatrně na cestách. Díky našemu vtažení se myšlenkami do sebe a určité vědomé nepřítomnosti se může snadno stát, že se dostaneme do nějakého maléru na silnici. Nepozornost číhá na každém rohu. Pokud posíláte důležité nebo striktně soukromé zprávy, raději dvakrát zkontrolujte příjemce, aby se vám nestalo, že korespondenci zašlete někomu, kdo by jí rozhodně neměl číst. Taktéž se může stát, že email, či sms nedorazí k adresátovi vůbec, či s velkým zpožděním.

Přeji pevné nervy, výbornou intuici a maximální využití tohoto postavení na nebi. Já fičím tvořit, a co vy?

Photo by pixabay

Vyhledávání
Aktuální akce

Astrologická škola

2018 / 2019

Pro zájemce o Astrologii

Bližší info zde ....


Bylinková škola

2019

 pro zájemce o bylinkaření, diagnostiku a bylinkářskou praxi

Bližší info zde ....