Ohýbáme realitu správným směrem :-)

Dnes 18. 11. 2017 krátce před jednou hodinou odpolední bude kulminovat štírovský NOV. Štírovské energie, ale již několik dní jsou citelné všude, kam se podíváte. Tento NOV nám slibuje možnost nechat za sebou mnoho věcí, situací i emocí, kterých se po dlouhou dobu snažíme zbavit, ale nedaří se to. Nabízí nám možnost konečně, alespoň maličko uzdravit svojí Duši, skrze trigon na Chirona, kterého vzalo Slunce s Lunou pro tentokrát do hry.

Co se dlouho nedařilo ukončit, teď aktuálně žádá o naši pozornost. Energie jsou to velmi silné, emočně náročné. Není snad nikoho, koho by se to nijak nedotklo. Nemluvím však jen o negativních, nebo „špatných“ energiích a emocích. Každý okamžik v našem životě hraje velmi důležitou úlohu. Takže, pokud vám zrovinka není hej, nezoufejte, nejen že je to pro nás důležité z hlediska osobního rozvoje, ale už zítra se budou energie maličko rozvolňovat.

Inspirativní energie, hluboká témata. Tento NOV nás vtahuje více do sebe, do našeho nitra. Nabízí nám možnost hlubokých pohledů do sebe sama, pod povrch všeho. Dokonalé energie k pochopení nepochopitelného. Nabízí nám neuvěřitelné možnosti maximálního prožitku čehokoliv. A nejen on, ale i další aspekty, které aktuálně na nebi jsou. Hezky si to vše, ostatně jako vždy nahrává do absolutního celku.

Ne nadarmo je Štír spojován také se smrtí a to ve všech podobách (tedy nejen fyzické). Nabízí se tedy ideální možnost nechat pomyslně definitivně zemřít situace v životě, co již pro nás nemají žádný růstový potenciál. Vše co je v životě již přežitého, mrtvého, zakopejme tedy hluboko do země, do pomyslného hrobu a s láskou je propusťme na „onen“ svět“. Symbolicky je Štír vylučování. Tedy nepotřebné musí odejít. Ale pozor!!! Vylučovat znamená i tvořit 😉

Stejně tak ale je Štír vnímán jako znovuzrození. A tak, co je skutečně mrtvé a my necháme odejít (vyloučíme), uvolní místo něčemu novému; a co ještě nemá úplně zemřít, se zrodí v nové podobě, co pro nás bude přínosem nebo jen bude vyžadovat ještě nějakou naší práci.

Pluto – Hádes, vládce podsvětí, je nejen strážce mrtvých, ale také strážce pokladů. Vždyť když chcete, aby vám vyrostla květina, zasadíte její semínko hluboko do země (pod zem) do říše Hádese. Z něj pak vyroste malý poklad, malá rostlinka. Kořeny dál vyživuje Pluto, rostlinku pak Slunce J

A aby se rostlinka mohla dál vyvíjet, potřebuje nejen Slunce, ale i říši mrtvých, tedy živiny z rozkladu, aby mohla růst a sílit. Stejné je to i s naším životem. Abychom mohli růst a sílit, potřebujeme nechat umírat staré a nepotřebné prožitky a situace, a z ponaučení se z nich pak rosteme dál. Stávají se pro nás jakousi živnou půdou, pokladem v nás uloženým, proto, abychom při příští pomyslné zkoušce obstáli.

Venuše ve volnější konjunkci s Jupiterem (opět Štír) svázaní aspektem s Plutem v Kozorožci a s Neptunem v Rybách, což nám nabízí možnost hodně (Jupiter) hlubokých (Štír) prožitků v lásce (Venuše), téměř nekonečnou (Ryby – Neptun) romantiku (Neptun – Venuše), prožitek až na dřeň (Pluto – Štír). Samozřejmě nemusí to být jen o lásce, ale o podnětech, o tvorbě a tvoření.

Ukončujte, vylučujte, tvořte, milujte i malujte. Zpívejte, smutněte, radujte se. Inspirujte (se), žijte i pomyslně umírejte. Vše je dokonalým soukolím kompletnosti bytí.

Když to po sobě tak čtu, koukám, že i já jsem se „štírovky“ rozvášnila. Holt tyhle energie jsou prostě teď všude a ovlivňují nás bez výjimky úplně všechny.

Tak tedy všem, příjemný „štírovský restart“ v podobě NOVu. Klidnou mysl a hluboké inspirativní myšlenky.

 A pamatujte, vždy záleží jen na úhlu pohledu, kterým se na věci díváme 😉

Photo by pixabay

A na závěr, jako vždy připomínám, že je vždy nutné brát na zřetel, že toto aktuální postavení na nebi pouze zapadá nějakým způsobem do postavení planet v nativním horoskopu jedince a to je u každého jiné. A NOV i úplněk, platí vždy několik dní před a několik dní po kulminaci události.

Vyhledávání
Aktuální akce

Astrologická škola

2018 / 2019

Pro zájemce o Astrologii

Bližší info zde ....


Bylinková škola

2019

 pro zájemce o bylinkaření, diagnostiku a bylinkářskou praxi

Bližší info zde ....