Ohýbáme realitu správným směrem :-)

Okolo půl třetí odpoledne 31.1.2018 zaklepe na dveře trošku neobvyklý úplněk na ose Lev – Vodnář. Neobvyklý je tím, že současně se bude jednat hned o tři astronomické jevy. Modrý, rudý a super úplněk. Co to znamená? Modrý – dva úplňky v jednom měsíci, rudý – úplné zatmění, kdy bude měsíc lehce nasvícen Sluncem a získá tak načervenalou barvu a super úplněk znamená, že bude vzdálený od země méně než 360 tis. km, bude tak velmi zřetelně viditelný, pokud tedy zrovna nebude zataženo.

Další „zvláštností“ je, že tento úplněk vychází téměř na Keltský svátek Imbolc (na Hromnice). Dalo by se tak říct, že se jedná o zvláštně nabitý čas.                  

Tak jako Luna má tři podoby a je tak spojována s trojjedinou bohyní (dívka, zralá žena a stařena) tak i Brigit – v Irské mytologii to bylo jméno bohyně ohně, básníků a moudrosti, (též to byla dcera boha Dagdy a 1. února se slaví její svátek Imbolc) se projevuje i jako trojjediná – se svými dvěma stejnojmennými sestrami – je jako bílá mladá dívka básnířkou a věštkyní, jako zdravá silná žena je patronkou kovářů, řemesel a rolníků.  Držela ochrannou ruku nad rodícími ženami. A ve třetí podobě – seschlé stařeny – se stala patronkou smrti.

A astrologicky?

Touha po ukončení starého a nefunkčního. Touha osvobodit se od všeho a od všech. U žen se může objevit silnější touha postavit se proti patriarchátu. Vnitřní tlaky nesvobody nás natahují na skřipec a tak se může stát, že uděláme i nějakou nerozvážnost, ale kdo ví, třeba si jen dodáme odvahu v tento čas udělat to, na co myslíme již déle, ale snad jen jsme neměli dostatek odvahy či sebevědomí jít za lepším. Výpovědi létají vzduchem, a to oboustranně. Odchody a rozchody jsou na spadnutí. Touhu po svobodě, za jakoukoliv cenu, podporuje Mars svým trigonem a sextilem. A ještě dráždí Merkura ke zralým, ale rychlým úvahám a uvedení do akce. Téma je – vymanit se. Pluto s Neptunem se postarají, abychom shodili růžové brýle a zahodili všechny iluze (alespoň někteří) a prozřeli do jasné reality. Co víc si tedy přát? Oslavme příchod světla tím, že sami do sebe vpustíme alespoň malý paprsek, který nám projasní dny, a vydejme se na svou pouť za svobodou všedních dnů. Zahoďme rutinu a povinnosti alespoň na jeden jediný den, dejme si šálek čaje a prostě jen buďme. Vypněme mobily, internet, televize i rádia. Osvoboďme se od mediální masírky, od povinností a svobodně se nadechněme. Alespoň na jeden jediný den zapomeňme na řád, systém a strukturu, na to, že něco musíme. A že nemůžeme? Ale ano můžeme. Můžeme cokoliv. Bez výčitek, bez stresu. „Just be.“

A co dál? Cokoliv. Cokoliv nového. Je čas nových začátků, obrovských možností. Tento úplněk přeje odvážným. A díky zesíleným lunačním energiím se můžeme spolehnout na svou intuici (nezaměňovat se strachem). Ta nám bude nejlepším rádcem při rozhodování kudy a jak dál.

Tento úplněk odpaluje na dlouho dopředu a velmi silně. Byla by škoda promarnit tyto energie.

A na závěr, jako vždy připomínám, že je vždy nutné brát na zřetel, že toto aktuální postavení na nebi pouze zapadá nějakým způsobem do postavení planet v nativním horoskopu jedince a to je u každého jiné. A nov i úplněk platí vždy několik dní před a několik dní po kulminaci události.

Photo by pixabay

 

Vyhledávání
Aktuální akce

Astrologická škola

2018 / 2019

Pro zájemce o Astrologii

Bližší info zde ....


Bylinková škola

2019

 pro zájemce o bylinkaření, diagnostiku a bylinkářskou praxi

Bližší info zde ....