Ohýbáme realitu správným směrem :-)

Hvězdná obloha nám píše další ze svých neotřelých příběhů. Tentokrát v režii Štírovského úplňku 22.4.2016, krátce přel pul 8 ranní. V hlavních rolích sám režisér Luna, partnera v opozici mu dělá smyslné, Býkovské Slunce. Příběh plný emocí, hlubokých vášní a silných citových erupcí, zasazený do všedních prožitků každého z nás. Příběh touhy. Naprosto nevybočující nad rámec toho co již všichni známe, nicméně přeci jen má pro nás i temná, skrytá zákoutí neprozkoumaných a nevědomých vzorců bytí, se kterými se rozhodl nás seznámit v tomto příběhu. Těšíte se?

Někdo už měl to štěstí, že se zúčastnil předpremiéry a tak zhruba ví, o čem tohle divadelní představení asi bude. Ale jak víme, herci rádi improvizují a tak i vy se připravte na improvizace hodné herců, ovšem v každodenním žití.

Ve vedlejších rolích se představí Venuše v Beranu, která by měla spíš hrát roli hlavní, ale to je na jiný příběh, byť souběžný s tímto. Venuše, ach ta Venuše. Spolu s ní si zahraje v kvadrátu Pluton, pán podsvětí a všech konců a v těsném objetí s Venuší Uran, pán reforem a nových začátků. A nesmíme zapomenout na Saturna v trigonu, dávající Venuši trošku vážnosti v tomhle roztržitém kousku. Tragikomedie o lásce a vášni, koncích a začátcích, vzpomínkách a vyhlídkách může začít.

Rozjíždí se hlavní scéna. Přichází Venuše do objetí s Uranem. Je jaro, krásné slunečné ráno. Režisér si dává záležet na tom, aby kousek byl tak autentický, že ho prožijeme a procítíme v plné parádě na vlastní kůži. Všichni. I ti v zadních řadách. I ti, kdož budou koukat na záznam z prvního dějství.

Cítíme tu náhlou potřebu změny. Touha po lásce, vášni, změně, klidně i nezávazném sexu na jednu noc. Jenže, je to přesně to, o co tu skutečně jde? Prožíváme ten příběh na vlastní kůži. Rejža je víc než dobrej. Tohle je na Oskara. Touha po lásce, po minulé, stávající nebo nové. Kdo ví, co bude lepší. Vzpomínáme na včerejší milování s někým, koho už dál neznáme a přeci s námi jde bok po boku dál. Chceme s ním jít dál, nebo snad ….? Udělat rázný konec, ještě jednou se ohlédnout … a on tam stojí. Saturn. Varuje, nabádá, zpytuje svědomí. Nabádá k prozřetelnosti. A Luna nás máchá v emocích prožitků a vzpomínek až na dřeň. Teď a tady s neznámým cizincem nebo snad znovu zkusit s Plutem oprášit něco, co dávno zdá se mrtvé. Nebo…snad zůstat v náručí Urana a nechat se unést do neznáma i za cenu, že to bude jen na jednu noc, třeba ve znamení nevěry byť jen sami sobě a svých stereotypů …?  …  co by, kdyby …. A zase ta Luna a touha. Hluboká Štírovská touha, co nedá spát. Luna stahuje i Lilithinské témata z Vah do Štíra, takže tu máme vlastně hned další předpremiéru, než se tam Lilith vydá sama o sobě. Předpremiéru toho co máme v sobě ukryté a co ve Štíru poznáme. Face to face se podíváme sami sobě do duše. Užijme si tuhle lehkou ochutnávku ve spojení toho "kam jsem schopen zajít, aniž bych to věděl" – "co jsem schopen obětovat, aniž bych to tušil" Témata touhy splynutí a obětování v jednom.

Ať staronová nebo nová nebo stará v novém, touha musí být naplněna. Touha jakákoliv, po čemkoliv. Touha po změně, po setrvání, po lásce i odpuštění. Touha po novém ránu, po včerejším dnu. Touha po prožitku nebo jen po přežitku … samotě i splynutí, touha po oběti, číkoliv. Je jen na nás jaké bude pokračování téhle hry. Hvězdy nám dávají příležitost dopsat scénář druhého dějství.

Jaká je ta vaše hra? Jaký bude mít konec? Jak se máte rozhodnout? To je na každém z nás, jak využijeme tento potenciál. Každý máme svůj příběh, svůj nativní hororskop a na každého z nás působí toto celková postavení na nebi trošičku odlišně. U každého bude konec či začátek jiný, s jinými touhami, jinými prožitky, jinými výčitkami. …. Každý z nás si tu svou roličku zahraje po svém, ve svém příběhu. Jedno ale máme společné. Prožíváme to všichni, jen každý jinak.

Pro ty, kteří by rádi věděli předem, jak tyto divadelní kousky (s)končí, jsem připravila astrologickou školu. Bližší informace najdete zde ….

Photo by geralt 

Vyhledávání
Aktuální akce

Astrologická škola

2018 / 2019

Pro zájemce o Astrologii

Bližší info zde ....


Bylinková škola

2019

 pro zájemce o bylinkaření, diagnostiku a bylinkářskou praxi

Bližší info zde ....