Ohýbáme realitu správným směrem :-)

Všichni milují retro ….

Jak známo, retro planety působí jako přijímač a direktní planety jako vysílač. Nebo se to dá také napsat tak, že retro (už slovo retro a jeho význam jé výmluvné) jako cosi z minula. Vrací nám věci, které máme nedořešené, vnucují se myšlenky, vzpomínky na situace dávno minulé a zapomenuté a opět se hlásí o slovo.

Aktuálně se na nebi zastavil čas. Celkem pět planet je v retrográdním (tzv. zpětném pohybu). Skoro to vypadá, jako kdyby se zastavil čas. Mars, planeta akce, Pluto planeta reakce, Saturn planeta revize Jupiter planeta expanze a Merkur, planeta "inteligence" si daly dostaveníčko a tak trošku nás zabrzdily ve vývoji. S retro Marsem máme pocit, jako kdyby se nám nedostávalo dechu a všechno jako kdyby se zpomalilo.

Věci se nehýbají kupředu, ze sprintu se stal maraton s nejistým cílem. Všechno se courá. Jupiter jako kdyby nad námi přestal držet ochrannou ruku a nic moc se nedaří ku prospěchu našemu. Saturn dělá opět revize toho co už mělo být nebo se zdálo jako vyřešené ještě jednou probere ze všech stran. Kde najde nějakou chybičku, zcela jistě jí předhodí k přepracování. A Pluton, planeta konců a znovuobnovení, planeta smrti a znovuzrození, je v pozici přehrabávání popela, jestli vše, co mělo být ukončeno už je spáleno na prach, nebo bude lepší ještě trošku přiložit a přitopit. A protože je Saturn v kvadrátku s Plutonem, může to být skutečně velmi zajímavá podívaná, třeba zrovna napříč politickou scénou. To, co Saturn vyšťourá, předhodí Plutonovi ke zpracování. To, co nemá dost silné kořeny a základy, aby bylo hodno dalšího života, bude muset skončit. Kdo ví, co pečou tihle hoši na pozadí tohoto dění. Nemusí to být vidět hned, ale rozhodně chlapci nezahálí. A jestli jste vy sami něco zapomněli, neudělali, nebo jste doufali, že to bude zapomenuto, nepovšimnuto, buďte raději připraveni na možné Faux pas 😉

A pak tu máme ještě retrográdního Merkura. Od 28.4.2016                                              

Vzpomínky a zase vzpomínky. Vkrádají se ve snech i za bdělého stavu. Naše koncentrace na běžné úkony je rozptýlená a my se víc ponořujeme do sebe a vzpomínáme. Ať cíleně, nebo jen prostě si naše vzpomínky najdou cestu do našeho vnímání zcela sami. Veselé i ty smutné. Žádají tak o nové zhodnocení, o revizi již uzavřeného, či jen chtějí něco připomenout k tomu co žijeme teď a dávají nám možnost tak udělat stávající věc lépe, jinak než tenkrát v té době, ze které pochází ona vzpomínka. Vytahuje také věci, kterých se bojíme, které jsme měli hluboko ukryté jako určitý vnitřní strach. Záměrně odsunuté. Ale největší zvláštností retrográdního Merkura je DEJA VU. Nejen, že vytahuje věci nám důvěrně známé, nebo poznávané v pocitu „tohle už jsem někde viděl, zažil, něco mi to připomíná“ ale i toto DEJA VU nám připravuje do budoucna. Naše sny, představy v tento čas, se nám v budoucnu představí znovu v jiném kabátě a připomenou se nám. Máme tedy jedinečnou možnost se na tyto situace připravit.

Také má tendenci nám trošku lhát. Nejsme dostatečně reální ve svých představách a hodnocení svého okolí. Někdy jsme příliš kritičtí a jindy naopak moc benevolentní a nejsme schopni rozlišit fikci od pravdy a patřičně na celou věc správně zareagovat. Lidé všeobecně mají zhoršené rozlišovací schopnosti. Špatný odhad situace pak vede k nedorozuměním a dogmatickým předsudkům. Zbytečné reakce bez reálných základů a nepochopení druhých je poměrně častým jevem. A tak dochází ke zbytečným přestřelkám na určitá témata, která sama o sobě můžou být vlastně nesmyslná.

Mluviti stříbro, mlčeti zlato. Raději vše, v odstupu i několika hodin, klidně dnů, několikrát promyslet, než něco vyřknete. Zprávy, které k vám chodí, bývají nečekané a někdy šokující. Věci, které byste od druhých vůbec nečekali, že mohou říci, se stávají běžným denním chlebem. Hádavost a bazírování na maličkostech a nesmyslnostech. Zvýšená tolerance k sobě i ke druhým by měla být tedy na programu těchto dnů. Ono se to časem zase uklidní a lidi začnou uvažovat jako normální myslící bytosti a jejich mozkové výplody leckdy nesrozumitelné časem vyšumí do nenávratna, anebo dostanou nový směr a význam. Velkým problémem při retrográdním Merkuru bývá i samotný fakt, že si věci bereme příliš osobně. Za direktního chodu bychom se nad jistými věcmi ani nepozastavili, ale v tomto momentě jsme daleko zranitelnější a věci si přespříliš (především i bezdůvodně) bereme moc k tělu.

Sám o sobě retrográdní Merkur má svou nedílnou součást v uměleckém světě a stál i u mnoha vynálezů.  Právě tato fáze Merkura na jeho oběhu horoskopem se dá nazvat múzou a inspirací. Nekonečnou inspirací. Je potřeba se tedy zastavit a naslouchat této vnitřní inspiraci. Každá myšlenka co nám jen volně proletí hlavou v tento čas, může být předzvěstí něčeho daleko většího. Inspirace a nápad. Zásadní klíčová slova. Pište si poznámky, mějte otevřenou mysl, nebojte se ničeho. To, co se Vám bude zdát jako naprosto nereálné, se později může stát něčím naprosto fantastickým. Tvořte a nechte se inspirovat. Chraňte si ale své Know-how do doby, než přejde Merkur do direkce. V tuto chvilku byste akorát odhalili svá tajemství a neměli šanci na úspěch. Mohl by vám je prostě někdo „ukrást“. Jako když vyložíte karty na stůl, už nemáte s čím hrát.

U rozpracovaných projektů, které byly uloženy k ledu, znovu nahrává jejich otevření a dopracování. Minimálně nás donutí přemýšlet nad tím, zda by nebylo dobré se k jistým věcem vrátit, dodělat je, nebo je předělat. Znovu požaduje revize již uzavřených, ale neuskutečněných projektů. Ale i těch uskutečněných. Např. Audity. Prověřování, přezkoumávání.

Za retro Merkura bychom se neměli pouštět do nových projektů, ale právě se věnovat těm, co ležely nějaký čas ladem a nebyl z nějakých důvodů prostor je dodělat nebo uvést v činnost. Ale pozor, jen revize a případné přepracování a příprava. Dát jim život pak doporučuji, jakmile Merkur nabere přímý směr.

Tolikrát zmiňovaný Merkur se pohybuje Býkem a "couvá" si to zase ke Slunci, které má stabilně direktní (přímý) chod. Okolo 9.5.2016 se potkají úplně natěsno. Merkur bude tzv. "spálený". To budou asi nejkrizovější okamžiky jeho retrográdní cesty. V tu dobu se rozebíhá do přímého chodu Jupiter. Takže očekávám v těchto dnech inteligenci nedosahující standardního čísla. Bude to síla, nedělám si iluze.

Opatrně na cestách. Elektro přístroje si žijí vlastním životem, emaily, sms a jiná korespondence vůbec nemusí dorazit k adresátovi, nebo taky může dorazit někam, kam skutečně nechceme. Zálohujte, schovávejte, rozmýšlejte, přemýšlejte a nic důležitého nepodepisujte. Nenastupujte do nové práce, s výpovědí počkejte, nevstupujte do svazků manželských a raději se ani nerozvádějte. Neunáhlujte se. Využijte tento čas na revizi svého vlastního života a porozmýšlejte co dál. Můžete zkusit třeba studium astrologie. Je to výjimečný nástroj pro vlastní sebe rozvoj, pochopení toho co se (mi) a proč děje.  Pojďte se naučit být ředitelem svého života. Bližší info zde …

Photo by ejaugsburg

Vyhledávání
Aktuální akce

Astrologická škola

2018 / 2019

Pro zájemce o Astrologii

Bližší info zde ....


Bylinková škola

2019

 pro zájemce o bylinkaření, diagnostiku a bylinkářskou praxi

Bližší info zde ....