Ohýbáme realitu správným směrem :-)

Večer okolo půl 10, 6.5.2016, nastane statický Nov v Býku. Takovej trošku línej, povalečskej večírek u televize, nebo s dobrou muzikou. Klídek pohoda tabáček, dobrý film, dobrá knížka, dobrá muzika, dobrá pohovka….. Žádná divočina. Žádná vášeň. Prime time pro nás a třeba i s nohama na stole. Dovolme si aspoň jeden den ryze pro sebe. Ten dnešní večer je pro to jak stvořený.

Nov je celkově taková malá zastávka v hektičnosti doby. Tento Nov je hodně zvláštní, protože se bude odehrávat v planetárním chumlu Slunce, Venuše a retrográdní Merkur. Možná se nám nebude nic chtít, možná ani být. A těm, co se bude chtít být, těm se bude skutečně chtít jen být a nic nedělat. Odpočívat a jenom tak si přemýšlet o tom co bylo, co kdo z nás měl dát. Možná by nebylo od věci se zamyslet nad našimi hodnotami.

Nad tím kudy, kam a s kým kráčíme a jestli v tom chceme skutečně takto pokračovat dále. Prime time na rozmýšlení čeho se zbavíme, co si necháme a jak to případně jinak uděláme. Za pár s troškou štěstěny se můžeme pustit do prvních krůčků v nových botkách. Ještě to nebude úplně na sprint, ale na první dětské krůčky nebo na rozšlapování nových bot to bude až až. Hezky pomalu, v klidu, s rozmyslem, hlavně žádné prudké pohyby a razantní kroky. Na ty ještě bude času dost. Poslední roky jsou o změnách a planety na nás tlačí čím dál naléhavěji, abychom konečně ty změny udělali. I když můžete mít pocit, že jsme snad změnili už vše, věřte, že je to skutečně jen začátek daleko většího celku. Jak se říká, to nejlepší nakonec, ale aby k tomu mohlo dojít, musí každý z nás přiložit ruku k dílu a začít u sebe i na zdánlivých maličkostech.

Díky trigonovému trojúhelníku již zmiňovaného chumlu s Plutonem a Jupiterem je ideální čas na pohlédnutí pod povrch jakékoli věci. Podívat se na pozadí událostí a pohnutek v nás. Hezky do hloubky, pod povrch a hodně daleko, z výšky uvidíme to, co jsme možná ještě neviděli. Ideální na inventuru. Vzhůru do ní. Pokud jste emočně rozkolísanější, cítíte se ztraceně, klidně si i pobrečte, slzy jsou dokonalým nástrojem na čištění. Vyplaví se v nich kolikrát i to, o čem jsme neměli ani ponětí, jen pak cítíme sladkou úlevu.

Pokud se vám v tyto dny zdají nějaké sny, mohou mít vypovídající hodnotu, Zkuste si je zapisovat a po čase se k nim vrátit. Najdete v nich odpovědi na své dlouho pokládané otázky. Ty však plně pochopíme, až se Merkur rozeběhne do direktního pohybu. Tam dostane vše naprosto jasné rozměry, tvary, obrysy ….

Pokud se náhodou přemluvíme k nějaké aktivitě, pak by měla být poklidná, třeba jako návštěva divadla, nebo nějaké výstavy. Vzhledem k tomu, že je Merkur retro nedoporučuji moc nákupní horečku, retro Merkur nebývá dobrý rádcem v nákupu. Venuše bude svádět k utrácení, ale skutečně by to teď nebyl dobrý nápad. Nechme tedy Venuši vybrat nějaké pěkné dílko a posečkejme pár dnů ještě s jeho případným nákupem. Pokud i za pár dnů bude k mání a my nezměníme názor, pak čeká přímo na nás a bude to velmi dobrý kup do budoucna.

Buďme na sebe opatrní a dopřejme si sami sobě trošku času.

Photo by jukazek04 – pixabay

 

Vyhledávání
Aktuální akce

Astrologická škola

2018 / 2019

Pro zájemce o Astrologii

Bližší info zde ....


Bylinková škola

2019

 pro zájemce o bylinkaření, diagnostiku a bylinkářskou praxi

Bližší info zde ....