Ohýbáme realitu správným směrem :-)

Schizofrenní úplněk 21.5.2016 se odehraje po jedenácté hodině večer na ose Střelec – Blíženci. Ale vzhledem k tomu, že se odehrává na prvních stupních znamení, znamená to, že se nám do života ještě budou stahovat témata i předchozích znamení. V případě Slunce je to Býk a u Luny je to Štír.

Zajímavostí mimo jiné je, že úplněk ve Střelci, tedy na rozhraní dvou znamení nás čeká ještě v červnu.

Jako bonus ve Střelci je objetí Luny s retrográdním Marsem a v Býku si dává dostaveníčko Venuše s blíženeckým Sluncem, ovšem místo na Olympu, "na" Algolu.  Tohle postavení samo o sobě by mohlo stačit, ale nebudeme troškařit.

Přidáme Lilith která vbíhá směle do Štíra, aby nám připomněla zasunutá, vytěsněná témata. Lilith nám tak může zprostředkovat přístup do našeho nevědomí.

 

Lilith ve Štíru je přirovnávána k Medúze. Jediný pohled na Medúzu stačí ke smrti – zkamenění. Téma "buď a nebo". Téma moci a (o)vládnutí. Kontroly a podřízenosti. Téma života a smrti. "Zemři, abys mohl žít."

Kdo v minulých týdnech, měsících možná i letech na sobě pracoval, zpracovával nevyřešená témata, uklízel a nechával odejít ze života záležitosti o  kterých věděl, že už tam nepatří, nenechával se zmítat, ale skutečně se svým životem začal něco dělat, převzal sám za sebe odpovědnost i v té nejsyrovější podobě by neměl být zaskočen. Ovšem, ti co čekali, až se něco samo stane, spíš nestane, nechávali věci plynout a doufali, že nebudou muset nic řešit a vše se tiše rozplyne, budou zřejmě nemile překvapeni. Věci se dávají do pohybu. Už není nic, co by je zastavilo. Stačí jediný pohled ….

 Algol je obrovská ničivá síla a jestliže nevíme jak jí uchopit, může se pro nás stát naprosto likvidační. Retrográdní Mars prozměnu může být sebedestrukční. Tento úplněk dává do pohybu snad vše, o čem jsme do teď neměli ani ponětí. Kdo si vědom je, může aktivně tuto sílu využít pro sebe a dokončit tak věci, se kterými do teď nebylo možno hnout. Kdo nebude iniciátorem, nebo se pokusí sílu zneužít, bude převálcován. Každé rozhodnutí, každá akce vyžaduje zodpovědnost a plnou odpovědnost za uskutečněné. Nelze něco učinit a říct "to ne já to ono se tak samo" a nebo "já nechtěl, já myslel, že …" Nenechme se vést pocity frustrace a zoufalosti ze stagnace z minulých dnů a týdnů, kdy se věci prostě nehýbali. Tento čas je důležitý pro nás vývoj, pro dozrání situací. Je to jako destilace. Taky potřebuje určitý čas, aby výsledek byl dostatečný k zamýšlenému. Stejně tak je to s přípravnou fází, i když vnitřní pnutí je skoro nesnesitelné. Nervozita se pomalu rozplyne a začneme vidět možná řešení. Ne však vždy jen taková, jako bychom si přáli. I s tím je potřeba počítat. O těchto tématech, krom výše uvedeného je i T-kvadrát Neptun v Rybách v opo s Jupiterem v Panně, na jehož vrcholu ordinuje Saturn ve Střelci. A Saturn vyžaduje čistý destilát.

Tak ještě přidáme? Luxusní trigon zemských znamení. Za účasti retrográdního Merkura, Jupitera v Panně a Plutona v Kozorožci. Tady jsou dvě možnosti. Vyvoleným bude nápomocný a zbytku může pěkně zavařit. Já tvrdím, že trigon není pozivtiní, stejně jako kvadrát negativní. Trigon může být tzv. splavný, prostě se to stane bez sebemenšího přičinění a není nic, co by to zastavilo.

Ptáte se na témata? Každý máme to své téma a záleží na nativním horoskopu, kde se nás to dotkne a jak to budeme vnímat, stejně tak, jak budeme schopni a ochotni na to reagovat. Všeobecně jsou to témata zrady, nepromyšlených kroků, strachu, krachu, odmítání, touhy, moci, manipulace, ztráty ideálů, změny názorů, nevěry, nervozity, vzteku, napětí, melancholie…… Pro každého něco. A proč schizofrenní úplněk? Naše reakce určitě nebudou v souladu s tím, jak nás ostatní znají, jak známe sami sebe. Nastal čas pro improvizaci. Nic není jasné a pokud se jasným stane, k aktivnímu řešení nepostačí nic z toho, co máme lety prověřeného. Myslím, že se sami budeme divit, kam až jsme schopni a jak zajít.

Photo by bngdesigns pixabay

Vyhledávání
Aktuální akce

Astrologická škola

2018 / 2019

Pro zájemce o Astrologii

Bližší info zde ....


Bylinková škola

2019

 pro zájemce o bylinkaření, diagnostiku a bylinkářskou praxi

Bližší info zde ....