Ohýbáme realitu správným směrem :-)

Zvláštní okamžiky. Stejně jako počasí, nevyzpytatelné, očekávané a přesto jsme překvapeni jeho změnou a silou …. A přesně to se teď odehrává na nebi, u mnohých z nás.

Velký kříž a velký trigon se společným jmenovatelem, Jupiterem. A právě Jupiter je ten, který by to měl jistit nebo připustit.

O úplňku hodně věcí dosáhlo svého vrcholu a bylo odpáleno do osudových spirál vesmíru. Hodně věcí se dalo do pohybu, aniž bychom si toho třeba jen všimli. Ale ono se to stalo. A teď nastávají okamžiky, kdy cítíme, že se něco děje. Je to hmatatelnější než kdykoliv jindy. Je čas za sebou zanechat ty co s námi neudrží krok, nechat za sebou svojí minulost a zaměřit se čistě pragmaticky na to co je teď. Nestavět vzdušné zámky, ty se rozpadnou ještě dřív, než je dostavíme. Nervozita se stupňuje. Nespokojenost buší na dveře beranidlem. Kritičnost až za hranicí snesitelnosti, kousavost a nervozita se stala partnerem na dlouhé večery ve stínu. Cítíme se v pasti. Kolik z nás si už řeklo za poslední dny tu osudnou větu "takhle to dál nejde". … Ale jak "takhle"? A co má být tedy jinak?

O to víc máme tendence si bránit své vlastní světy naprosto před vším a všemi. Snaha udržet neudržitelné z nás dělá nezkrotnou rozvodněnou řeku, prudký déšť. Je čas uvědomit si, že důvěrně známé nemusí být dobré a neznámé nové, nemusí být nutně nebezpečné. Je čas, kdy bychom si měli uvědomit, že láska úcta ke druhému má mnohem větší sílu než zavřená pěst. Že na kompromis, nebo malý ústupek se neumírá. Vstřícnost a sebereflexe je téma nás všech. Ale nemělo by zůstat jen u slov, je čas, který vyžaduje činy.

Je to čas, kdy si uvědomujeme víc než kdykoliv jindy sami sebe ve všech možných podobách. Díky Blížencům, ve kterých se dočasně zabydlelo Slunce s Venuší je to možná trošku schizofrenní. Dnes je to tak a zítra jinak. Ale právě tyto stavy nám umožňují různé náhledy do všech našich součástí, které by tak patrně zůstaly upozaděné. Ale stále je ještě relativně dobře. Ta správná schíza přijde o Novu, už za pár dnů. Nevím jak vy, ale já se docela těším, protože to bude čas, kdy se všichni odhalíme a ukážeme ve všech podobách. Úchvatný čas na to poznat nejen sami sebe, tak jak třeba už nikdy.

Myšlení jede na plné obrátky, máme možnost si vše promyslet do konečných důsledků. Velký trin Merkur, Pluton, Jupiter nám zprostředkovává jedinečné pohledy ze všech možných úhlů a přec máme tendence jednat ukvapeně a vyhroceně a iracionálně.

Podléháme vnějším i vnitřním tlakům, nálady proměnlivé jak počasí, v jednu chvilku slunečno a ve druhou padají kroupy.

Univerzální návod pro tyto dny, jak je bez úhony přežít moc neexistuje, ale dají se velmi pozitivně využít pro vytvoření pořádku v našich životech. Hezky zhluboka se nadechnout a pořádně si sáhnout do (ne)vědomí, případně i do svědomí. Zkusit si skutečně bez obalu přiznat jak se věci mají a jací skutečně jsme. Budeme to brzy potřebovat 😉

A pro ty zvídavější je tu naše Astroškola, která nabízí odpovědi na všechny vaše otázky. Více se můžete dozvědět zde ….

Photo by geralt – pixabay

Vyhledávání
Aktuální akce

Astrologická škola

2018 / 2019

Pro zájemce o Astrologii

Bližší info zde ....


Bylinková škola

2019

 pro zájemce o bylinkaření, diagnostiku a bylinkářskou praxi

Bližší info zde ....