Ohýbáme realitu správným směrem :-)

5.10.2017 bude kulminovat před 8 večerní úplněk v ohnivém Beranu. Parádní třaskavina. I když teď je ještě Luna v uplakaných Rybách, už nabírá pomalu, ale jistě na síle. V minulých dnech to spíš vypadalo jako kdyby se čas zastavil. Všechno se tak nějak vleklo, bylo s otazníky, neuchopitelné, beztvaré, bez nálady cokoliv dělat. I když Luna v Rybách nabíhající do kvadrátku k Plutu je spíše o tlaku, o nekonkrétním tlaku. Někdy o emocích až na dřeň.

Luna v Rybách je o určité stagnaci v situacích či vztazích. Možná právě teď nás tento kvadrát za úplňku nechá prožít a konečně pochopit naplno, že je v životě čas jít dál a čím déle v něčem setrváváme, co už dávno smyslu pozbylo, tím více si to nakonec protrpíme. Vzdušné zámky se začínají bortit. Pro někoho je to dobrý odrazový můstek pro dávno chystanou akci, která může dostat razanci a dynamiku i pro ty, co běžně se jim sil nedostává. Pro jiné jen urychlovač. Klapka, akce, jedem. Jakmile vejde Luna do Berana – tedy dnes v noci – síla a chuť začne přibývat. V kulminaci úplňku už to bude k neudržení. Po dnech plynutí si v nekonečnu stojíme najednou v konkrétnu. Věci jsou jasně dané.

Chuť si nalejt panáka střídá chuť dát někomu do huby. Opoziční Slunce ve Vahách s Merkurem však nabádají k diplomacii a ke zklidnění. Jenže Merkur je tak blízko Slunci, že jen ztěžka a výjimečně bude dbát na zdravý rozum. Spoléhat se na něj tedy není pro tentokrát úplně dobrá pojistka. Bezohledná, akční Luna chce své. Nemá smysl riskovat. Aspekty na nebi jsou tak trošku sado-masochistické. Můžeme mít tendence se v lecčems plácat nad rámec nutnosti. Fabulovat nesmyslnosti a brát si věci neúměrně osobně. A pak se v nich hezky emočně vyrochnit. Průšvihy z nedostatečné koncentrace na „MY“ jsou na spadnutí. Nastává tvrdý rozpor mezi MY (Slunce – Váhy) a JÁ (Luna – Beran).

Dá se očekávat agrese v projevu a to nejen slovním. Opatrně tak při práci, na silnicích kde by JÁ mohlo ublížit MY. Opatrně na zbrklost a neuváženost. Každá snaha cokoliv prosadit za každou cenu bez ohledu na druhé, jen „protože JÁ“, bude po zásluze potrestána. Jiné je to v situacích, kdy se snažíte to své jen uhájit a je vám to ze strany druhých dlouhodobě odpíráno.  Kdy vaše JÁ dlouhodobě trpí a vy se jen snažíte osvobodit se z pout a žít sami za sebe, dle vlastního vnitřního nastavení. Tady máte přímo hvězdné požehnání stát se opět sami sebou.

Saturn s Lilith jsou v ostrém napětí s Venuší a Marsem. Vzduch by se mezi nimi dal i krájet. Lilith uštěpačně dráždí Saturna tématy, co on není ochoten vůbec vzít na vědomí, ale přitom se jimi musí zabývat. Vzniká tak velký rozpor v tradičním pojetí chápaní věcí – světa, a pohledu zevnitř, na to jaká je vlastně pravda (ta ryzí, tu co nikdo nechce vědět a odmítá ji). A přichází Mars jako vykonavatel vůle. Prosadíme vše za každou cenu, vaše tradiční hodnoty a hodnoty tohoto světa budou rozmetány a zničeny. A když to nepůjde „venušinsky“, v rukavičkách, diplomaticky, napereme to tam pod tlakem, vždyť co je na tom. Ber kde ber.  Vy se podřídíte a ne že ne. A kdo se nepodřídí, pozná jaké to je, postavit se na odpor. Kde nepomohou slzy, pomůže pěst. A po nás potopa. Jak tohle přežít? Zkusit myslet více na MY a nenechat se vtáhnout do stínohry, že  všechno musí být teď hned a za každou cenu. I správný čas má svůj čas. Co nepůjde samo a přirozeně, ještě svého času nedozrálo. Nenechat se natlačit do něčeho co nám není skutečně vlastní. Nedělat věci co jdou mimo naše vnitřní nastavení. Nebýt pod diktátem a sami nediktovat. Všechno se snažme dostat diplomaticky do rovnováhy. Nenechat si nic vnucovat, a pakliže jsme přesvědčeni dlouhodobě o tom, že věci mají být tak, jak cítíme, budeme si je muset ustát. I za cenu plutonické bolesti.

A na závěr, jako vždy připomínám, že je vždy nutné brát na zřetel, že toto aktuální postavení na nebi pouze zapadá nějakým způsobem do postavení planet v nativním horoskopu jedince a to je u každého jiné. A nov i úplněk platí vždy několik dní před a několik dní po kulminaci události.

Photo by pixabay

Vyhledávání
Aktuální akce

Astrologická škola

2018 / 2019

Pro zájemce o Astrologii

Bližší info zde ....


Bylinková škola

2019

 pro zájemce o bylinkaření, diagnostiku a bylinkářskou praxi

Bližší info zde ....