Ohýbáme realitu správným směrem :-)

Již zítra nad ránem 11.2.2017 okolo půl druhé se dostaví "kouřové" zatmění měsíce – parádní a dynamický úplněk ve Lvu.

Vlivy měsíce, zvláště pak jednotlivé fáze vnímáme každý. Ať již vědomě, nebo nevědomě. O to víc pak na nás má vliv jeho úplňková, neboli vrcholící část. Tyto energie jsou znát již několik dní předem. A každým dnem, který je blíž a blíž úplňku je to pak přímo hmatatelné. Např. včera večer. Najednou bylo ticho. Jako kdyby peklo zamrzlo.

Všechno vypadalo, jako kdyby se zastavil svět. Až po několika hodinách se pomalu všechno začalo zase rozhýbávat, ovšem úplně s jinou dynamikou a energií. Byl to okamžik, kdy se Luna opřela opozicí do Merkura ve Vodnáři. Total recall. Stop zařval režisér. Pauza. Retrospektivní pohled do sebe skrze Vodnářského Merkura přináší naději. To ticho od stěn se odráží. Na vnitřní úrovni, v naší hlavě nastává změna. Přemíláme, hodnotíme, zhodnocujeme, vyřazujeme, nahrazujeme, revidujeme na základě průzračných informací. Jako kdyby se mlha rozplynula a všechno bylo naprosto čisté a jasné.

Pocity – Jsme si cizí. Cizí sami (v) sobě. Nesčetněkrát a znovu analyzujeme vlastní pocity, houpeme se na vlnách emocí, nepopsatelných pocitů. Je to jen odstup od všeho. A to je dobře. Potřebujeme se na věci podívat s odstupem, abychom je dokázali správně analyzovat, zpracovat a uchopit.

Možná snad ještě neochota některé věci přijmout v jejich ryzí podstatě a čistotě. Ale to se (z)mění, právě nastávajícím úplňkem.

Stojíme za sklem, jako Alenka v říši za zrcadlem. Ale toto je skutečné, žádná fikce. Vidíme to naprosto reálně. Blíží se to. Ještě otevřít ty prosklené dveře a vykročit ven do čisté křišťálové reality. Na scénu, zařval režisér. Klapka "a jedem". Akce.

Nejlepší čas na to dát se do pohybu. Tam kde chyběla odvaha, energie, pohon se najednou otevírají možnosti a ukazují schopnosti. Ano nejlepší čas na jednání a na akci. S Lunou ve Lvu jde všechno snáz. Tréma opadá. Přichází chuť konečně všemu a všem ukázat, že i JÁ  jsem tady a něco chci, umím, dokážu…… A opoziční Slunce ve Vodnáři se přidává a říká no jasně, žádný problém, jdeme na to, hurá za změnou. Je to potřeba. Nač stále čekat hm? Čas letí a my s ním. Luna už nastartovala Merkura (myšlení) a teď je na řadě Slunce (akce). A co vám budu povídat, že to bude mela, bude, vždyť Luna (i Slunce) vtahují do hry tvrdý Tkvadrát v podobě Urana v opozici na Jupiter na vrcholu s Plutonem. Teď, a nebo nikdy. Až na dřeň, do posledního dechu a ve velkém a pořádně od podlahy. Svět se hýbe a my s ním. Ať chcem nebo nechcem. A luna v družném a sebestředném Lvovi se ptá Slunce, a kdypak bude čas na mě hm? A Slunce odpoví klidně, po vodnářku, snad v neděli – ovšem zapomíná dodat, kterou.

Lilith z posledního dechu ještě předhazuje Uranovi v akčním bikvintilu poslední sčoty restů ze Štíra, než vypadne do Střelce, aby rozhýbal ke změně i ty poslední lenochy a notorický odkládače. A, že rozhýbe, o tom není pochyb vzhledem k dynamice celého akčního úplňku. A ti, kteří si myslí, že jim to projde bez jejich účasti, vystaví o pár měsíců později tučný účet Saturn. Buďte si jisti, neprojde. Pak už to bude jen "o nás, bez nás" J

Mars a Venuše v Beranovi stojí tak trochu mimo hru. Ale jen zdánlivě. Jaképak s tím cavyky paninko, jde se na věc. A Venuše jindy střízlivá se nenechá dlouho přemlouvat k rychlé akci. Teď a tady. Možná ještě trošku se nechá pokárat od Saturna, že by neměla, že se to nesluší, ale co by …. A druhý den pak za střízliva přemýšlí, jak se vůbec ten Mars jmenoval. A co na tom záleží, řekne Merkur. Důležité je, co je teď a tady a jen tak letmo zhodnotí, jestli to za to vůbec stálo.

Takže lidičky, parádní akční úplněk, parádní dynamické aspekty, využijte je pro všechno, co se vám právě urodí v hlavě a vězte, s Merkurem ve Vodnáři, i sebevětší fantasmagorie může být jen základním kamenem pro geniální nápad a možná super objev. Prezentujte se, ukažte co ve vás je, komunikujte, družte se, řešte, buďte aktivní a dejte se do pohybu. Opatrně na starého dobrého známého egouše, bude v pokušení. Ve velkém pokušení. Nezapomínejte na lidi okolo sebe, nebuďte sebestřední, ale družní. Avšak nevzdávejte se svých cílů a prání, nic by nemělo být na váš úkor, souhlasit maximálně s kompromisem. Tj. 50/50. Přestaňte vysílat zoufalé "haló tady jsem" ale (s)prostě se ukažte. Ve vší parádě. Amen.

Šťastné dny vám všem a mnoho energie do akce.

A na závěr, jako vždy připomínám, že je vždy nutné brát na zřetel, že toto aktuální postavení na nebi pouze zapadá nějakým způsobem do postavení planet v nativním horoskopu jedince a to je u každého jiné. A NOV i úplněk, platí vždy několik dní před a několik dní po kulminaci události.

Photo by pixabay

Vyhledávání
Aktuální akce

Astrologická škola

2018 / 2019

Pro zájemce o Astrologii

Bližší info zde ....


Bylinková škola

2019

 pro zájemce o bylinkaření, diagnostiku a bylinkářskou praxi

Bližší info zde ....