Ohýbáme realitu správným směrem :-)

Úplňková serenáda na ose Panna – Ryby se rozehraje zítra 12.3.2017 okolo 16 hod. Pragmatická, ale soucitná Luna v Panně se bude snažit za každou cenu udržet střízlivou hlavu pod tlakem mlhavého Slunce a Merkura z Ryb, co si chtějí jen tak nerušeně plout na moři, jen v malé lodičce houpající se na moři úplňku ve stříbrném svitu Luny.

(Mo)mentální stav je, o potřebě sdělení, napsání románu ve dvou větách. Panna vyžaduje stručnost a jednoduchost, opoziční Slunce s Merkurem v Rybách

v beztvarém a neuchopitelném procesu chrlící proudy světel ve slovech nikdy nevyřčených a přeci tolik potřebných. Uchopit a udržet myšlenku, přeměnit jí do vět, aby dávaly smysl, je skoro nadlidský výkon. Kvádr na Saturna dává do všeho nervozitu a znechucenost cokoliv……. Přitom Pluton hezky aspektuje celou úplňkovou osu a dává tak možnost hluboké a striktní analýze vlastních hlubin Duše. Jenže. Můžeme plout, přemýšlet, nechat se unášet. Vlastně to je přesně to, co ze všeho teď nejvíc chceme. A nejméně pak se čehokoliv účastnit. Ideální čas pro návštěvu sebe sama, v tichosti nočního, neosvětleného pokoje.

Mars co to vzal úprkem do Býka, nás taky moc nepodrží. Je zde statický a těžkopádný a tak celkově jsou tyto tranzity více unavenější a línější. A dost možná nejsme ani dostatečně pozorní, k tomu co se okolo nás děje a pokud už si náhodou něčeho všimneme a necháme se vtáhnout do děje, jen tiše v koutku raději počkáme, až to přejde. Komu podobné nastavení není vlastní, může se cítit poněkud frustrovaně a rozháraně s náladou pod psa. Náznaky určité agrese při zahnání do kouta, nejsou výjimkou. Pociťujeme velkou potřebu ochránit si svůj vlastní prostor za jakoukoliv cenu. Kousavost zajistí Luna v Panně s Saturnem. Udržet se na uzdě a nepřenést vzteklinu, pokud budeme drážděni, bude skoro nadlidský výkon.

Sladkobolná Venuše v retro pohybu Beranem vytahuje vzpomínky, dávno zapomenuté křivdy a nenaplněné lásky. Možná se nám do cesty připlete někdo, na koho jsme chtěli dávno zapomenout. Možná jen oživí starou lásku. Důležité je, nesednout na vlnu a nenechat se unést. Nedopadlo by to dobře. Zajímavé budou především dva okamžiky. První, kdy se setká se Sluncem a Merkurem a podruhé, až se při svém retro pohybu dostane zpátky do Ryb. Kdo odolá na první dobrou, na druhou už bude ve velkém tlaku „podlehnout“. Na druhou stranu v Rybách na Venuši čeká Chiron. Ten by mohl pomoci, s Plutem při hojení ran, ve smyslu „zemři a zroď se“. Pokud se tedy necháte vtáhnout bludičkou v podobě retro Venuše do bažin minulosti, budete mít zřejmě poslední možnost si tyto věci finálně uzavřít. Zemřít a znovu se zrodit. Pokud neuzavřete, bažina se nad vámi uzavře. A v tématické pomyslné bažině (smrti) se budete topit pak ještě dlouho.

Využijte tento skvělý úplněk sami pro sebe, pro cestu do sebe, do svého nebe. Udělejte si očistu své středozemě  (ne alkoholem, ačkoliv to možná bude svádět) zahoďte nepotřebné, vyházejte ze sebe všechny křivdy a emoce. Ulevíte nejen své duši, ale i fyzickému tělu. Nemoce jsou jen hloupé a nezpracované emoce. Uvařte si fajn bylinkový čaj, nejlépe z meduňky a buďte sami se sebou v míru a harmonii.

Přeji všem „happy day“ a vítr do plachet.

A na závěr, jako vždy připomínám, že je vždy nutné brát na zřetel, že toto aktuální postavení na nebi pouze zapadá nějakým způsobem do postavení planet v nativním horoskopu jedince a to je u každého jiné. A NOV i úplněk, platí vždy několik dní před a několik dní po kulminaci události.

Photo by pixabay

Vyhledávání
Aktuální akce

Astrologická škola

2018 / 2019

Pro zájemce o Astrologii

Bližší info zde ....


Bylinková škola

2019

 pro zájemce o bylinkaření, diagnostiku a bylinkářskou praxi

Bližší info zde ....