Ohýbáme realitu správným směrem :-)

První letošní úplněk 12.1.2017 okolo půl jedné odpolední bude tak trochu zapeklitý a zakletý. Ponese se v duchu velkého kříže a jako účastníky zájezdu sebou vezme úplňková Luna v Raku opoziční Slunce s Plutem a kvadrátem Urana s proti stojícím Jupiterem. A to vše v kardinálních znameních. To znamená, že to nebude žádná sranda, věci se konečně dávají do pohybu a nic je nemůže zastavit. Je to velmi, velmi aktivní postavení a vzduch je nabitý třaskavinou.

Luna v Raku, už je sama o sobě zárukou emočních výkyvů. Opoziční Slunce s Plutem se postarají, aby to bylo skutečně na dřeň a na tvrdo. Pocity deziluze, zbytečnosti, odcizenosti. Znáte to. Spát mi nechutná, jíst mi nechutná. …. Nostalgie dveřmi cloumá ….

Je naprosto neuvěřitelné po tom všem retru, že jsou všechny planety aktuálně direktní. Sice ne úplně na dlouho, ale zrovna jsou. A je to síla. Naprosto ukázkově propojená různá epicentra vzájemně mezi sebou. Tohle nemůže nevyjít. Nezáleží na tom co, prostě cokoliv. Vzduch jiskří, uvědomujeme si svojí jsoucnost, svojí odpovědnost, svojí účast a to i přesto že můžeme zažívat pocity odstupu a neúčasti, jakoby vydaní na pospas celému tomu soukolí.

Přišel ideální čas na zúročení všeho, co jste si zpracovávali v čase, kdy planety byly retro. Teď je přesně ten čas opustit vyjeté koleje, přehodit výhybku a rozjet se po nové trati.

Obrovská síla z hlubin skrze Marse v Rybách, ze kterého doluje i co v něm není Pluto. Hluboká, ryzí a jednoduchá až primitivní síla s vazbou na Lunu. Až na dřeň, čistý řez. Přímý zásah.

Obsazení v Rybách trošku evokuje snahu uvést do života i iracionální sny a touhy. Malý závan deziluze. Ne vše po čem toužíme, se dá zrealizovat, ale určitě to stojí za pokus A právě teď. Když to nezkusíme, nikdy nebudeme vědět, jestli to byla jen iracionální iluze, nebo uskutečnitelný a životaschopný sen. Jsme na prahu převzetí plné odpovědnosti a schopnosti začít vést sami sebe. Ne se nechat vést. A to i právě přes to, že byste si nejraději zalezli někam do koutka a počkali, až to přejde. Pěkně vypečená prokrastinace, že… Možná strach … Chci, nechci, mám, nemám, můžu, nemůže …. nic nemá smysl, nebo má, ale …  ať tak či onak prostě musím – nebo bych alespoň měl/a. A nic.

Půjde to. Všechno se hnulo, hýbe a bude hýbat. A strhne to sebou i nás.

Venuše v těsné konjunkci s Neptunem v Rybách. Romantika jako blázen. Tedy, jak pro koho. Ale rozhodně nám to přihraje do života určité karmické setkání. Nechte se unést na vlně romantiky a euforie zamilování, kdo budete mít to štěstí, ale zkuste si u toho zachovat aspoň špetku racionálna. On ten Neptun je pořádná potvora.

Bylo fajn si uvědomit, že dneska už princové nejezdí na bílém koni, ale třeba na traktoru a ženy nejsou princezny, ale obyčejné smrtelnice. Takže děvčata, ať nevidíte ve volovi prince a po traktoristovi nechcete, ať změní dopravní prostředek, aby vás byl hoden. A vy pánové, to samé 😉

Lilith, "Dáma v černém" na konci Štíra stále opozicí na zlověstnou smrtící stálici Algol, kterou ještě jistí úplňková Luna svým sextilem a vytváří tak silné napětí a tlak v našem nitru. To může způsobit ukvapené a bezmyšlenkovité jednání, které rozhodně nebude v náš prospěch. Nebo se jen věci prostě budou dít a my budeme účastníky, ať přímými či nepřímými, ale prostě budeme. Je to velmi silný a nebezpečný aspekt, který ve všeobecném měřítku může přinést katastrofy a destruktivní energie. Na úrovni jedince vytahuje na povrch věci skryté (Lilith), které nás nutí dělat věci neuvážené, či radikálním způsobem je řešit. A, že toto postavení stojí za mnohými úmrtími, ani zmiňovat, myslím, nemusím. Už závěr loňského roku se nesl v duchu smrti a tragédií, nejen světových, ale i osobních. Tento aspekt netrvá dny, ale týdny. A ani já jsem nebyla ušetřena a přišla jsem o někoho velmi blízkého. O někoho, pro koho byla Lilith celoživotní láskou. Život je zkrátka plný zvláštních, ale stylových paradoxů. A právě o těchto paradoxech je i tento dynamický, kardinální úplněk. Až se jednou zpětně ohlédne za událostmi, které se v těchto dnech či týdnech stanou, věřte, že i vy uvidíte určité zvláštní paradoxy, snad v každičké situaci. Důležité je, neztrácet hlavu, ona ta "Dáma v černém" není zlá, jen nás osvobozuje od nás samých.

A že mi to vidíme jinak? Zkuste jiný úhel pohledu 😉

A na závěr, jako vždy připomínám, že je vždy nutné brát na zřetel, že toto aktuální postavení na nebi pouze zapadá nějakým způsobem do postavení planet v nativním horoskopu jedince a to je u každého jiné. A NOV i úplněk, platí vždy několik dní před a několik dní po kulminaci události.

Photo by pixabay: Pezibear

Vyhledávání
Aktuální akce

Astrologická škola

2018 / 2019

Pro zájemce o Astrologii

Bližší info zde ....


Bylinková škola

2019

 pro zájemce o bylinkaření, diagnostiku a bylinkářskou praxi

Bližší info zde ....